Dejan Stanković očajno počeo u Rusiji: Ubedljivo poražen u 1. kolu od ekipe koja je "zlatna sredina" lige

S. L.

Čitanje: oko 1 min.
  • 9

Nije baš dobro...

Srpski trener Dejan Stanković ovog leta je napustio klupu Ferencvaroša i otišao je u Spartak iz Moskve, ali, odmah je u prvom kolu poražen od Orenburga na gostovanju sa veoma ubedljivih 2:0, što svakako nije način na koji se osvaja titula.

Spartak je jedan od pretendenata za titulu, bar bi tako trebalo da jeste, ali, jednostavno nisu počeli prvenstvo na način koji se od njih očekivalo, pogotovo s obzirom na to da je Orenburg ekipa koja se i prošle sezone našla na "zlatnoj sredini".

Jednostavno, Stanković sa svojim Spartakom nije prikazao ništa, bio je bezidejan, bezopasan, dok je Orenburg bio taj koji je bio konkretniji što je rezuloitralo i pobedom.

Igrao se 62. minut meča kada je štoper Perez uspeo da postigne gol i tako dovede svoju ekipu u predost. Jedostavno, uspeo je da ostane sam, veoma je lako "spakovao" loptu u mrežu. Samo pet minuta kasnije, Gurluk je postigao novi pogodak za svoj tim, i to posle greške odbrane Spartaka.

Sledeći meč će Dejan Stanković odigrati protiv Himkija, a još jednom će otići u goste.