M. M.

Čitanje: oko 1 min.
  • 4

Cvetković golom otvorio sezonu

Nije Crvena zvezda žalila novac kada je u pitanju Mihajlo Cvetković, nudila je dva i po miliona ovog leta, ali je mladi napadač Čukaričkog odlučo da ostane na Banovom brdu barem do januara - kada će napuniti 18 godina!

Da Cvetković vredi svaki evro videlo se još i prošle sezone (mada je na proleće slabo igrao zbog povrede), dok je na startu nove dobio priliku kao startni špic Brđana i odmah je postigao gol.

Čukarički je u subitu veče pobedio Radnički iz Niša rezultatom 2:0, a Cvetković je bio strelac drugog gola u nadkonadi prvog poluvremena. U maniru vrstnog strelca pobegao je odbrani Radničkog, ništa nije petljao i čekao te iz prve poslao loptu u mrežu.

Ono što je svakako jako bitno, i zbog čega je Zvezdi i zapao za oko, jeste ta njegova mentalna čvrstina. Naime, Cvetković je samo dva minuta ranije promašio cicer u kom se našao. Međutim, iako još maloletan, to ga nije obeshrabrilo - što se, na kraju, isplatilo.