FK Zvezda – FK Jedinstvo Ub Foto: MN Press/Marko Metlaš

Zvezda silna na premijeri Superlige: Ubljani videli ples šampiona, crveno-beli brojali do 4 protiv Jedinstva

≫
  • 6

Fudbaleri Crvene zvezde na savršen način su započeli odbranu titule u Superligi Srbije, pošto su u prvom kolu slavili protiv Jedinstva iz Uba sa ubedljivih 4:0, čime su i njema poželeli poprilično "vreo" doček u najeltiniji rang srpskog fudbala. Golove su postigli Bruno Duarte, Aleksandar Katai, dok je Šerif Endijaje dva puta pogađao mrežu.

Jasno je bilo svima ko je favorit u ovom meču, jasno je bilo da je Jedinstvo kao novi klub u Superligi mora da bude obazriva ekipa, što i nisu baš. Praktično, nisu ni imali priliku da budu obazrivi, s obzirom na to da je Zvezda odmah postavila stvari na svoje mesto.

Ofanzivno je izašla Crvena zvezda na svom stadionu, pred svojim navijačima, želeli su crveno-beli da pokaže ko je "alfa i omega", što im je i pošlo za rukom. Luka Ilić je hteo da se dokaže navijačima, pa je u prvih devet minuta imao dve ozbiljne prilike. Prvo u 3. minutu, potom i šest minuta kasnije, ali je malo nedostajalo do gola.

Ono što je njemu nedostajalo, nije Šerifu, koji je dobio sjajnu loptu od Ognjena Mimovića sa desne strane, izborio se za poziciju, a onda je postigao dosta lep gol iz volej udarca.

Šerif je tako započeo svoj saldo sa pogocima, ali nije tu stao. Da se nalazi u sjajnoj formi, pokazao je i pet minuta kasnije.

Ovoga puta je lopta došla sa druge strane, Luka Ilić je poslao po zmelji, Šerif se opet izborio za poziciju, a onda je sjajno postigao novi gol.

Imala je Zvezda potom još jednu ozbiljnu šansu u 30. minutu. Šerif je bio protagonista, oduzeo je loptu u šesnanestercu, dodao je Kataiju, ovaj je sa nekih sedam metara šutirao pored gola mladog Vukašina Jovanovića.

Dosta lukav pokušaj je imao i In Beom Hvang pred sam kraj poluvremena, ali je i to mladi 16-godišnji golman Vukašin Jovanović lepo odbranio.

Međutim, odmah na početku drugog poluvremena je gol postigao Aleksandar Katai. Dobio je odličnu loptu od Hvanga, ostao je sam, izborio se za poziciju sa svojim čuvarem, pa nije bilo teško da pogodi sa 18 metara.

Nastavila je Zvezda sa napadima, ali nisu bili baš ozbiljne prirode, sve do tog 69. minuta. Ušao je u igru Bruno Duarte, novi napadač Crvene zvezde.

Ušao je, a onda mu je samo jedan kontakt sa loptom bio potreban da postigne svoj prvi gol.

Nakon toga je malo opao tempo, pokušavala je Zvezda da dođe i do petog gola, ali nije im to pošlo za rukom.

Najnovije
19:13

Zvezda - Jedinstvo Ub 4:0 /Šerif 18', 23', Katai 53', Duarte 69'/

21:51

90' Kraj meča!

Gotova je utakmica na Marakani, slavila je Zvezda sa 4:0!

21:48

87' Pokušao je Prucev

Dobio je šansu i Jegor Prucev u Zvezdi, a sada se našao u polu-šansi.

21:38

78' Visi peti gol u vazduhu

Napada Zvezda, iako vodi sa 4:0, ne žele da stanu crveno-beli.

21:29

69' Duarte debituje golom!

Kakav debi, samo što je ušao u igru Bruno Duarte, odmah je postigao gol!

21:29

69' Debituje Duarte

Evo i novog napadača u igri Crvene zvezde, Bruno ulazi u igru.

21:27

65' Puma!

Lepa prilika, lep šut Pume Rodrigeza u ovom slučaju.

Došao je do lopte na nekih 16 metara, napravio je lažnjak ulevo, a onda tukao levom nogom. Ipak, Vukačšin Jovanović je bio odličan.

21:20

60' Konačno preti Jedinstvo

Evo malo prilika i sa druge strane, doduše, na kraju je Fereira šutirao sa nekih 25 metara, tukao je jako po lopti, a ona je otišla preko gola Marka Ilića.

21:13

53' Kataaaaai!

Novi gol, ovoga puta je Aleksandar Katai savladao Jovanovića.

Odličnu loptu je poslao In Beom Hvang, Katai se izborio i nije mu bilo teško da postigne gol u ovoj situaciji.

21:11

51' Okušao je sreću i UB, ali...

Posle napada Zvezde, imao je svoju prvu mini priliku i tim iz Uba, ali je to daleko bilo od neke ozbiljnije opasnosti.

21:05

46' Krenulo drugo poluvreme

Gotova je pauza od 15 minuta, vreme je da se nastavi utakmica.

Menjao je Vladan Milojević, izašao je Luka Ilić, ušao je Jovan Šljivić.

20:47

45+1' Poluvreme!

Gotov je prvi deo igre, ubedljiva je bila Zvezda, izuzetno ubedljiva.

20:45

43' Lukavo Hvang!

Kakav je ovo pokušaj bio.

Slobodan udarac je dousđen na nekih 35 metara od gola Jovanovića, a loptu je namestio In Beom Hvang.

Uhvatio je zalet, šutirao je lukavo, nezgodno, a mladi Jovanović je to odbranio.

20:43

41' Mimović odličan!

Desni bek Crvene zvezde ima za sada jako dobru utakmicu, osim asistencije kod prvog gola, sad je još jednom probio.

Poslao je loptu po zemlji, a Luka Ilić je šutirao daleko preko gola.

20:38

37' Probao je Puma

Puma Rodrigez igra za sada jako dobro, probija, ulazi u prilike, sada je samo poslao loptu dosta bliže golu Jovanovića i on je to uspeo da uhvati.

20:31

30' Kakav promašaj Kataija!

Au, šta je promašio Aleksandar Katai. Endijaje je oduzeo loptu u šesnaestercu, došla je lopta do Kataija.

Aleksandar Katai je potom gađao malu mrežu sa sedam metara, ali je ona otišla pored gola.

20:28

26' Prvi žuti karton

Evo i prve opomene od strane arbitra, žuti karton je zaradio Pablo Fereira.

20:24

23' Šeeeeerif još jednom!

I ponovo postiže gol Šerif Endijaje!

Ilić je probio po levoj strani, poslao je loptu po zemlji, a Šerif se sjajno izborio za poziciju još jednom i postigao je novi gol.

20:22

21' Tik pored stative, opet Šerif

Katai je oduzeo loptu, povukao je nekoliko koraka, onda je pronašao Šerifa, a ovaj šutira tik pored stative.

20:19

18' Gooooool, Šerif!

Evo i prvog gola za Crvenu zvezdu u sezoni, strelac je Šerif Endijaj.

Odlično je centrirao Ognjen Mimović, a Šerif se izborio za poziciju, da bi potom iz voleja postigao lep gol

20:18

17' Nastavljen je meč

Sve je dobro prošlo sa oba fudbalera, pa je meč nastavljen

20:18

16' Ostali su igrači na terenu

Lekari su morali da ulete na teren, dok je prekinut meč između Zvezde i Jedinstva iz Uba.

Sudarili su se Điga i jedan od igrača Jedinstva.

20:10

9' Opet Luka Ilić!

Željan je igra Luka Ilić, praktično je najraspoloženiji na terenu.

Luka Ilić je prošao igrača, onda je izašao pred Jovanovića, šutirao je, ali lopta odlazi preko prečke.

20:07

5' Nastavlja Zvezda napade

Ne časi časa crveno-bela ekipa, imali su nekoliko kornera, ali nisu imali ozbiljniju priliku bar u ovom momentu.

20:05

3' Opasno u šesnaestercu Ubljana!

Auuu, kakva šansa za Zvezdu na samom početku. Luka Ilić je napravio prodor, šutirao je, ali je njegov udarac izblokiran, onda je pokušao on, pokušao je i Endijaje, ali je lopta otišla u korner.

20:03

Apsurd u Superligi na ovom meču

Inače, ovaj meč je obeležila i jedna pomalo čudna situacija, a to je da je trener Jedinstva zapravo u protokolu kao igrač.

Ivan Radovanović je zapravo fudbaler, a ne trener.

20:02

1' Počeo je meč!

Krenula je utakmica između Zvezde i Jedinstva, Katai je izveo početni udarac.

19:08

Poznati su sastavi!

Treneri dve ekipe odredili su startne postave za današnji meč na stadionu "Rajko Mitić".

I jedni i drugi će igrati sa četvoricom defanzivaca.

Crvena zvezda (4-2-3-1): M.Ilić – Mimović, Điga, Stojić, Rodić – Dalsio, Hvang – Puma, L.Ilić, Katai – Endijaje.

Jedinstvo Ub (4-4-2): V. Jovanović - Doderović, Radivojević, Sezej, Golubović - Dimitrić, Pereira, Miladinović, Stojanović - Perez, Milanović.

18:56

Šta nas danas čeka od mečeva?

Neće samo biti fudbala na Marakani, gde će igrati Zvezda i Jedinstvo iz Uba.

Fudbal nas očekuje takođe i u Užicu, gde će igrati Mladost iz Lučana protiv OFK Beograda, kao i na Banovom brdu, gde će Čukarički ugostiti Radnički iz Niša.

MEČEVI:

Mladost - OFK Beograd (20.00)

Čukarički - Radnički Niš (20.00)

18:53

Dobro nam došli na Marakanu!

Počela je nova sezona Superlige Srbije, a sada će i aktuelni šampion na svom stadionu započeti svoju odbranu titule, koja će izgleda biti i nikad težak.

Već su prva dva meča u vidu Železničara i Radničkog 1923, odnosno Napretka i Partizana pokazala da će i te kako biti zanimljivo u novoj sezoni Superlige.