Ponajveća bruka slavnog Veleža iz Mostara: Anonimni klub iz Andore ih dobio sa 5:1 i izbacio iz Evrope!

S. T.
S. T.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Užasan rezultat za predstavnika Bosne i Hercegovine

Mislili su navijači Veleža iz Mostara da od predstave protiv Inter Eskaladesa iz Andore prethodne sedmice na domaćem terenu ne može gore kada je viđen nerešen rezultat (1:1), ali očigledno je da su fudbaleri rešili da ih duboko razuvere.

Jer anonimni tim iz Andore je danas uspeo da spakuje "petardu" u džep predstavnika Bosne i Hercegovine i da slavi sa nezapamćenih 5:1, što je njihov naravno najveći trijumf u Evropi ikada!

Sa druge strane, naravno, ovo je možda i jedna od najvećih bruka, ako ne i najveća u istoriji slavnog Veleža iz Mostara.

Inter Eskaladesu nije nepoznat prolazak u drugo kolo evropskih kvalifikacija, pošto su prošle godine izbacili Vikingur sa Farskih Ostrva u prvom pretkolu Lige konferencija, da bi potom bili eliminisani od škotskog Hibernijana.

Danas je možda sve moglo da bude drugačije kada Haskić nije promašio penal u 39. minutu za Velež, posle kojeg je usledila teška kazna.

Inter Eskalades poveo je sa 2:0 do poluvremena preko Lopeza u 44. i drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a timu iz Mostara kasnije nije ni pomogao gol Oreca u 53. minutu.

Dokrajčili su fudbaleri Inter Eskaladesa svog rivala, pa su Domi u 57. i 84. minutu, a zatim i Andreu u 92. minutu stavili bolnu tačku na ovaj meč po Velež.

U narednoj rundi, Inter Eskalades će se sastati sa grčkim AEK-om.