Zvezda porazom završila pripreme u Rusiji: Šerif se ispromašivao za sve pare

L. I.
L. I.

≫
  • 3

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su završili pripremni period u Rusiji, pošto su rezultatom 1:0 izgubili od argentinskog Taljeresa. Jedini gol na meču postigao je Martinez u 2. minutu susreta.

Crveno-beli su već od 2. minuta bili u rezultatskom deficitu. Sevnula je kontra Taljeresa, Martinez je pokupio loptu pošto je pretrčao Rodića i rutinski je smestio iza leđa golmana Ivana Guteše.

Ovaj gol kao da je trgnuo crveno-bele, koji su od tog trenutka zaigrali ofanzivnije, a već u 10. minutu mogli su do izjednačujućeg pogotka. Endiaje se našao oči u oči sa golmanom, pokušao da lobuje, ali lopta odlazi preko prečke.

U 14. minutu svoj udarac je oprobao i Hvang, da bi u 19. Endiaje zatresao mrežu, ali je pogodak bio poništen zbog ofsajda. Dobru loptu u prostor poslao mu je Srđan Mijailović, međutim Senegalac je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Zvezda je nastavila sa napadima, da bi u 31. minutu ponovo Endijae bio u prilici. Centarfor kluba iz Ljutice Bogdana izbio je sam ispred gola argentinskog sastava, mnogo je oklevao i tako dopustio defanzivcima Taljeresa da otklone opasnost.

Promašaji su mogli skupo da koštaju izabranike Vladana Milojevića jer je Taljeres preko Bote mogao da poravna rezultat. Kružila je lopta oko kaznenog prostora Zvezde, Bota je izbacio Rodića i šutirao, ali promene rezultata nije bilo.

U 45. minutu fudbaler Taljeresa Portiljo završio je utakmicu zbog dva žuta kartona, ali argentinski sastav je imao pravo zamene, tako da nisu ostali sa igračem manje.

Na startu drugog dela Mijailović je u igru poslao Anana, a teren je napustio Milan Rodić. Crveno-beli u drugom poluvremenu nisu bili toliko opasni, a nakon petnaest minuta igre Milojević je na teren poslao Kataija, Mimovića, Jovanovića i Đigu.

Samo tri minuta kasnije rezervisti su mogli da donesu izjednačenje. Jovanović je umakao čuvarima i uputio upotrebljiv centaršut, loptu je glavom zahvatio Katai ali nije uspeo da pogodi mrežu.

U 69. minutu meč je završio Luka Ilić, koji je zaradio drugi žuti karton, a njegovo mesto na terenu zauzeo je Nikola Knežević.

Do kraja susreta Milojević je dao šansu Đuriću, Maksimoviću i Sremčeviću, međutim rezultat je ostao nepromenjen.

Podsećanja radi, ovo je poslednja utakmica Zvezde na pripremama u Rusiji, a prethodno su osvojili turnir u Sankt Peterburgu pošto su savladali Soči sa 2:0, i Zenit sa 2:1.

Činjenice

• Crvena zvezda igra generalnu probu za početak nove sezone u okviru "Prijateljskog kupa".
  • Do sada je Zvezda odigrala dva meča u Rusiji i slavila je i protiv Zenita i protiv Sočija.
  • Sa druge strane, Taljeres je izgubio i od Zenita i od Sočija.
Najnovije
16:26

UŽIVO PRENOS Crvena zvezda - Taljeres 0:1 /Martinez 2'/

19:00

90' Kraj susreta

Kraj utakmice.

18:44

79' Trostruka izmena kod Zvezde

Ulaze Sremčević, Maksimović i Đurić.

18:36

69' Kraj za Ilića

Drugi žuti karton dobio je Luka Ilić i za njega je meč završen. Njegovo mesto na terenu zauzeo je Nikola Knežević.

18:30

65' Žuti karton za Hvanga

Treća javna opomena za Zvezdu. Sada je "požuteo" Korejac Hvang.

18:30

64' Šansa za Kataija

Samo što je ušao u igru krilni napadač je mogao da postigne pogodak. Dobar centaršut uputio je Jovanović, ali je Katai loše zahvatio loptu.

18:28

60' Menja Milojević

Na terenu su Katai, Điga, Mimović i Jovanović.

18:11

46' Počelo je drugo poluvreme, Anan u igri

Milojević napravio prvu izmenu. U igru je ušao Anan, a van terena je Milan Rodić.

17:52

45' Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvreme, a Argentinci imaju vođstvo od 2. minuta.

17:52

45' Kraj za Portilja!

Fudbaler Taljeresa Portiljo dobio je drugi žuti karton i za njega je utakmica završena. Ipak. argentinski sastav neće ostati sa igračem manje na terenu, jer će umesto njega ući drugi igrač.

17:45

42' Blizu je bio Leković

Umalo da crveno-beli dođu do izjednačenja. Probao je Leković sa nekih 20-ak metara, lopta odlazi malo preko gola.

17:42

38' Malo sreće za Zvezdu

Šta sada u gol nisu pretvorili fudbaleri Taljeresa. Kružila je lopta oko šesnaesterca, stigla je do Bote koji je iz igre izbacio Rodića, ali nije uspeo da savlada Gutešu.

17:40

33' Žuti karton i za Taljeres

Fauliran je Mijailović na nepropisan način. Portiljo ga je zaustavio oštrim faulom.

17:36

31' Prvi žuti karton na meču

Prvu javnu opomenu zaradio je Stđan Mijailović. Pretrčao ga je Martinez, a defanzivac crveno-belih ga je zaustavio na nepropisan način.

17:35

30' Ponovo Šerif Endijae

Ne ide ništa od ruke danas napadaču Zvezde. Izbio je oči u oči sa golmanom, oklevao je i dao priliku odbrambenim fudbalerima argentinskog tima da ga sustignu i spasu čist pogodak.

17:30

25' Traže penal crveno-beli

Posle prodora Hvanga usledio je centaršut, da bi nakon toga lopta zakačila jednog defanzivca Teljeresa u ruku. Ništa od penala

17:27

24' Mlak pokušaj Hvanga

Šutirao je Zvezdin Korejac iz izgledne pozicije, ali je udarac bio isuviše slab. Nema promene rezultata

17:24

21' Umalo autogol

Dobila je Zvezda korner sa desne strane terena, oštru loptu uputio je Ilić, a jedan od defanzivaca Taljeresa umalo postiže autogol.

17:22

19' Poništen gol Zvezde

Crveno-beli su uspeli da zatresu mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kome se našao Šerif Endijae. Dobru loptu u prostor poslao mu je Srđan Mijailović, međutim , napadač Zvezde je bio u nedozvoljenoj poziciji.

17:18

14' Preti Hvang!

Oprobao je udarac Korejac, ali odličan je golman Teljeresa.

17:15

10' Endiaje se našao u dobroj šansi

Bio je Endiaje u šansi jedan na jedan sa golmanom Taljeresa, ali je u pokušaju loba poslao loptu nebu pod oblake, tako da je propala još jedna prilika za crveno-bele da brzo izjednače.

17:10

5' Zvezda je preuzela inicijativu

Crveno-beli su preuzeli inicijativu nakon primljenog gola, tako da su sada imali korner, koji je bio vrlo loše izveden, pa je lopta preletela ceo kazneni prostor.

17:06

2' GOOOOOOL! Gubi Zvezda!

Martinez je postigao gol iz kontre. Ostavili su ga potpuno samog odbrambeni igrači Zvezde, on je izašao u situaciju jedan na jedan sa golmanom crveno-belih, mudro sačekao, a potom poslao loptu pored njega u mrežu.

17:05

1' Počela je utakmica

Zvezda nastupa u crveno-belim dresovima, a Taljeres nosi na sebi teget boju.

17:01

Igrači su na terenu

Igrači obe ekipe su na terenu, a u toku je intoniranje nacionalnih himni, tako da se očekuje da meč počne za nekoliko minuta.

16:26

Startne postave

Određene su i startne postave za meč koji će se igrati na starom stadionu Zenita.

Crvena zvezda: Guteša - Mijailović, Leković, Stojić, Rodić - Dalsio, Hvan - Puma, Ilić, Šljivić - Endijaj.

Taljeres Kordoba: Erera - Suarez, Katalan, Mantilja, Martinez, Riveiros, Bota, Portiljo, Benavidez, Ortegoza, Bartićoto.