FK Crvena zvezda Printskrin: Youtube/FK Crvena zvezda

Zvezda posle preokreta pobedila Zenit za odbranu titule na Kupu prijateljstva!

≫
  • 2

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su drugi meč na pripremama u Rusiji na Kupu prijateljstva u Sankt Peterburgu i pobedili su šampiona Rusije Zenit sa 2:1! Posle pobede nad Sočijem u prvom meču, Zvezda je upisala novi trijumf i na pragu je osvajanja Kupa prijateljstva.

Golove za Zvezdu dali su Aleksandar Katai u 49. i Stefan Leković u 85. minutu, čime su neutralisali pogodak Klaudinja iz prvog poluvremena u 5. minutu.

Zvezda je odigrala dva različita poluvremena. U prvom je primila gol u 5. minutu posle sjajnog šuta Klaudinja, a šampion Rusije je mogao da postigne još bar dva gola do kraja prvog dela igre.

Ozbiljne probleme su pravili odbrani crveno-belih krilni i navalni igrači Zenita, a na visini zadatka bio je i golman Ivan Guteša, koji je odbranio zicer Mostovoju u situaciji jedan na jedan posle jedne dobre kontre.

Vladan Milojević je malo "prošarao" sastav, pa je i to verovatno uticalo na nešto slabije prvo poluvreme šampiona Srbije.

Uloge su se u drugom poluvremenu potpuno promenile. Zvezde je odmah zapretila i pokazala da nema nameru da se nastavi sa terenskom dominacijom, a to je krunisano golom Aleksandra Kataija u 49. minutu.

Dalsio je sjajno asistirao, a Zvezdin "Magiko" je imao vrhunsku realizaciju i poravnao je rezultat.

Nastavila je Zvezda sa sjajnom igrom i pritiskom. Zenit se neočekivano povukao, Milojević je dao šansu i nekim mladim igračima i Zvezdinoj deci, a jedno Zvezdino dete, koje se prošle sezone "kalilo" u Viljarealu je na kraju i postiglo gol.

Stefan Leković je posle kornera koji je izveo Kanga u 85. minutu sjajno skočio i zakucao loptu u mrežu Zenita.

Mogao je gol da padne i ranije, Zvezda je imala nekoliko šansi, ali je na kraju Leković krunisao golom inicijativu.

Zvezda će poslednji meč u Rusiji odigrati protiv Taljeresa iz Argentine, koji je poražen od Sočija sa 5:0, pa je Zvezda tako faktički već osvojila Kup prijateljstva.

Najnovije
18:08

Zenit - Crvena zvezda 1:2

20:27

Kraj meča

Zvezda je pobedila i osvojila Kup prijateljstva!

20:18

85. minut: GOOOL! Zvezda povela protiv Zenita!

Stefan Leković postiže gol posle kornera!

20:13

80. minut: Kanta šutira sa distance, ali zamalo pored gola

Opasno je zapretio Gelor Kanga, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Ipak, njegova lopta prohujala je pored gola.

20:12

72. minut: Velika šansa za Zvezdu

Zvezda je mogola i do vođstva! Dalsio je sjajno podelio loptu ka Šerifu, koji je šutirao tik pored stative.

20:08

75. minut: Kratak prekid zbog povrede Luke Ilića

Ipak, brzo se pridigao i nastavio je meč.

19:58

60. minut: Mimović u dobrom prodoru, Barios ga ruši i dobija žuti karton

Bek  crveno-belih u znatno boljem

19:48

54. minut: Zvezda tražila penal

Mimović je gestikulirao da je Rodrigao igrao rukom, ali sudija nije reagovao. Bunili su se igrači Zvezde, ali uzalut.

19:42

49. minut: GOOOL! Katai izjednačio rezultat

Sjajno je Dalsio asistirao, Katai je dobio loptu u kaznenom, šutirao u kontra ugao i savladao golmana Zenita.

19:39

46. minut: Nastavljen je meč!

Umesto Lazara Jovanovića u igru je ušao Luka Ilić.

19:21

45+1. minut: Kraj prvog poluvremena!

Arbitar je označio kraj prvog poluvremena. Zenit je bio mnogo bolji rival, a Zvezda može da bude srećna što razlika nije i ubedljivija.

19:18

43. minut: Klaudinjo opet preti, ali sada preko gola

Gotovo sa identične pozicije je u 5. minutu postigao gol, ali je ovoga puta udarac bio prilično neprecizan.

19:15

38. minut: Sudar Erakovića i Kataija

Posle jednog vazdušnog duela došlo je do sudara Erakovića i Kataija. Bilo je bolno, ali na sreću nije bilo povreda.

19:11

36. minut: Žuti karton za Rodrigaa posle oštrog starta na Endiajeu

Oštro je brazilski štoper s leđa oborio napadača Zvezde i opomenut je od strane sudije.

19:10

35. minut: Nova pretnja Zenita

Igrači Zenita ponovo posle greške igrača Zvezde prete, ovoga puta sa desne strane. Ali sada je presečena potencijalno opasna lopta.

19:08

Zenit imao zicer! Guteša spasio crveno-bele

Velika prilika za Zenit posle greške Nemanje Stojića. Mostovoj je imao 1 na 1 posle sjajne kontre, ali je mladi golman Ivan Guteša sjajno reagovao i sprečio Zenit da povede sa 2:0.

19:05

25. minut: Stadion odjekivao "Kosovo - Srbija"

Navijači na tribinama Gasprom arene glasno su skandirali i dozivali se "Kosovo - Srbija", a sve je trajalo nekoliko minuta.

18:56

20. minut: Problemi za Mimovića po levoj strani

Vendel i Mostovoj su u nekoliko navrata ozbiljno zapretili i često Zenit napada preko leve strane, gde je mladi Ognjen Mimović, koji ima poteškoće sa sjajnim igračima ruskog šampiona.

Zvezda je nakon gola pokušala sa šutem Dalsija sa distance, ali je bio neprecizan, a probao je i Endiaje, ali je bio izblokiran.

18:40

5. minut: GOOOL! Zenit vodi!

Klaudinjo u petom minutu postiže spektakularan gol!

18:39

4. minut: Velika šansa za Zenit!

Mostovoj je odlično prihvato jednu dugu loptu, iako je možda bio i u ofsajdu. Zatim je prevario Mimovića i prebacio loptu preko njegove glave, a onda iz voleja šutirao, ali je bio neprecizan i poslao je loptu preko gola.

18:37

2. minut: Hvang preti, ali šutira neprecizno!

Crvena zvezda je imala prvi nalet, Hvang je posle prodora šutirao, ali je bilo prilično neprecizno.

18:35

1. minut: Počinje meč!

Sudija Vasilij Karacev je dao znak da meč može da počne.

18:34

Himnama Srbije i Rusije najavljen meč

Organizatori su se potrudili da uveličaju spektakl i meč je podignut na ozbiljan nivo, dostojan takmičarskih UEFA mečeva.

Himne je otpevao operski pevač i publika ga je pratila.