Lautaro Martinez brži od pištaljke: Argentina "minimalcem" srušila Čile

L. I.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Pobedu zabeležila i Kanada

Reprezentacija Argentine zabeležila je pobedu u okviru drugog kola turnira Kopa Amerika, pošto je rezultatom 1:0 savladala selekciju Čilea.

Gaučosi su od samog starta susreta krenuli silovito, napadali, a u prilog tome govori i 21 šut ka golu rivala.

Ipak, Argentina sve do 88. minuta nije uspela da materijalizuje terensku nadmoć, da bi onda na scenu stupio Lautaro Martinez, koji je posle kornera koji je izveo Leo Mesi smestio loptu u mrežu.

U drugom susretu dana, Kanada je savladala Peru rezultatom 1:0. Peruanci su u 59. minutu ostali sa igračem manje, a Kanađani su do pobede stigli u 74. minutu pogotkom Džonatana Dejvida.