Engleska protiv BiH simulirala meč sa Srbijom: Prvi rival "orlova" demolirao komšije i pripretio nam pred EURO

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 3

"Gordi Albion" porazio suseda

Prvi dan nove nedelje označio je i početak pripremnih mečeva za kontinentalne šampionate na dva "fudbalska" kontinenta, a između ostalih je na teren istrčala i reprezentacija Engleske i sa čak 3:0 porazila Bosnu i Hercegovinu u na "Sent Džejms Parku" u Njulaslu.

Ideja Gereta Sautgejta i stručnog štaba bila je naći protivnika sličnog Srbiji, pošto je upravo prvi favorit za titulu naš rival na startu Evropskog prvenstva, i deluje da im je provera uspela, iako je bilo problema.

Nije gost na stadionu popularnih "svraka" uspeo da se nadigrava sa velikim favoritom, ali jeste da odoli punih sat vremena igre. U prvom poluvremenu su izgledne šanse propustili igrali Aston Vile Oli Votkins i Ezri Konsa, ali je Nikola Vasilj dva puta izvlačio BiH.

Upravo je Konsa fauliran u kaznenom prostoru u nastavku duela, pa je nakon VAR provere dosuđen i penal za Englesku, koji je u svoj prvenac u reprezentaciji pretvorio sjajno Kol Palmer.

Fudbalska reprezentacija Engleske - Kol Palmer Foto: Tanjug / AP

Samo jedan gol viška Englezi su imali do poslednjih pet minuta, kada je usledila kanonda njihovog gola.

Prvo je Trent Aleksandar-Arnold sjajno pogodio na asistenciju Džeka Griliša, da bi posle velike prilike Konora Galagera, Hari Kejn u 89. postavio konačan rezultat.