Ko i zašto nije potpisao Apel za spas Partizana? Asovi tražili figuru koja će da bude predvodnik promena

   ≫   
Čitanje: oko 3 min.
  • 30

Problem za grupu igrača, koju predvode Đorđe Tomić, Goran Trobok i Nikola Gulan, okupljenu pod imenom Udruženje bivših igrača, a koja je organizovala i stala iza "Apela za spas Partizana", svakako je činjenica da u velikoj većini asova, najzvučnijih imena u istoriji fudbalskog velikana, nisu dobili podršku.

Niti saglasnost za akciju koju su pripremili i, uz dva dana zakašnjenja zbog prekrajanja spiska, plasirali u javnost. Daleko od toga da njihove namere nisu časne, svi oni koji su na listi i van nje žele isto - boljitak klubu, ali im je plan, što kaže naš narod - na krhkim nogama i to iz više razloga.

Nedostatak saglasja najpre leži u činjenici da su bivši igrači, od kojih su neki bili treneri, pa i funkcioneri kluba iz Humske, u različitim epohama, želeli da znaju ko stoji iza cele priče. Smatrajući da spas Partizana ne podrazumeva samo aktivnosti protiv aktuelne Uprave i sam ulazak u klub, već ozbiljan, razrađen plan, sa ozbiljnom logistikom, iza, odnosno ispred koga stoji neko ko bi, za početak, uložio veliki novac, kao "prvu pomoć", potom bio i spona sa državnim organizam. Jer, Partizan naprosto nije privatni klub, već je u dobroj meri "umrežen" sa politikom, sviđalo se to nekome ili ne.

O tome je pre nekoliko večeri javno, na jednoj od televizija, govorio upravo Gordan Petrić ističući da je apsolutno za promene, ali da postoji samo dva puta - institucionalno, preko Skupštine kluba iz Humske ili, pak, administrativno ulaskom, odnosno pomoću same države.

FK Partizan - FK Vojvodina Foto: Mileta Mirčetić

Tako se svojevremeno na jednom od sastanaka pojavio i večiti kandidat za predsednika Partizana - biznismen Sreten Nikolić i kada mu je jedan od bivših asova postavio direktno pitanje. Da li je spreman da odmah uloži svojih 30.000,000 evra i stane ispred cele grupe, a da će za uzvrat svi oni izaći javno i podržati ga, ali samo u slučaju da odmah garantuje pomenuti novac za revitalizaciju kluba, odgovorio sa: " Eh, momci, polako, ne ide to baš tako..." Upravo taj odgovor je odredio dosta toga i na sastancima, u budućim aktivnostima, ali i u razmišljanjima učesnika pomenutih skupova.

Petrić je slična pitanja, istakao je u pomenutoj emisiji, i sam postavljao na okupljanjima bivših igrača godinama unazad i nije bio jedini. Tražio je da mu ideolozi cele priče predstave plan, odnosno da mu kažu ime, istaknu figuru, koja će biti glavna potpora tome što su naumili, sposobna i spremna da organizuje klub u kratkom roku, uloži novac i kontaktira državne organe. Jer, tvrdi, na osnovu iskustva, da igrači nisu sposobni za tako nešto, da oni isključivo mogu da se bave sportskim delom priče...

Kako odgovor nije dobio, Petrić je sa velikom grupom zvučnih imena, finansijski nezavisnih, otkazao učešće u svemu tome, ali mu se ime našlo na prvom spisku Apela, te je intervenisao baš kao i Zoran Bata Mirković, Slaviša Jokanović, Predrag Mijatović, Ivica Iliev, Veljko Paunović, Mladen Krstajić, Savo Milošević, Miroslav Đukić, Nenad Bjeković, Ljubiša Tumbaković, Danko Lazović, Goran Stevanović, Aleksandar Stanojević, Slađan Šćepović, Ivan Tomić, Ljubinko Drulović, Nikola Damjanac, Igor Duljaj, dok Stevana Jovetića i Stefana Savića nije ni zanimala cela priča...

Igor Duljaj, Albert Nađ Foto: MN Press/Marko Metlaš

Takođe, i trenutni zaposlenici u klubu (što je donekle i logično), među kojima je takođe nekoliko zvučnih imena - Ivica Kralj, Rade Zalad, Ilija Zavišić, Marko Jovanović, Milan Smiljanić, Aco Trifunović, Milijoje Ćirković, Albert Nađ ili su odbili da potpišu ili nisu ni kontaktirani.

Postoji takođe grupa bivših igrača koja je "potpisala hartiju", među kojima su, recimo, Vuk Rašović, Nenad Bjeković junior, Vladimir Ivić, Ljuba Ranković, pa i sam Saša Ilić, kao najzvučnije ime. No, takođe su mišljenja da je Partizanu i svima koji mu žele dobro najpre potreban pravi plan, dobra logistika i prava figura da sve to podrži, neko od ugleda ko će da stane ispred cele priče i najbitnije - obezbedi novac za oporavak kluba i sanaciju dugova.

Jer sam "upad u klub" bez jasne ideje i pomoći države (koliko god to donosilo druge probleme), pa sve i da je uz podršku dela navijača, a i oni su tokom jučerašnjeg dana bili aktivni na tom planu, pozivajući telefonom neke od bivših fudbalera - nema previše smisla, niti je put ka oporavku.

(Telegraf.rs)

Video: Vladan Milojević se obratio novinarima nakon dobijanja nagrade

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Vb

    29. maj 2024 | 10:03

    Žalosno je to što je Vazura još tu i pored svega što je uradio klvbu,a biće još žalosnije ako ga ikad smene da mu naslednika bira taj što je i njega doveo

  • Burek

    29. maj 2024 | 10:40

    A neko na današnji dan slavi Bari :)))

  • Stara poslovica kaze

    29. maj 2024 | 11:38

    Ko drugome jamu kopa sam upada u nju. Setimo se pevanja o Zvezdi da se gasi Politicka hapsenja Dzaje Privodjenje Cvetkovica Otimanje Klea Mustafino ponasanje I jos mnogo toga. Kada vidite i uvidite vase greske mozda cete nekada da se i izvucete iz toga haosa

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA