Đirona ubedljiva protiv Kadiza, Betis slavio na gostovanju Valensiji

L. I.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Klub iz Sevilje se nalazi na mestu koje vodi u Evropu

Fudbaleri Đirone ubedljivo su savladali ekipu Kadiza na domaćem terenu rezultatom 4:1 i nastavili san o Ligi šampiona naredne godine.

Već posle prvog dela domaći sastav imao je dva gola prednosti pošto su se u strelce upisali Garsija u 9. i Martin u 22. minutu.

I nastavak susreta protekao je u znaku Đirone, a mrežu Kadiza u drugom poluvremenu pogađali su Dovbik i Portu. Počasni pogodak za Kadiz postigao je Eskalante u 81. minutu.

Važnu pobedu ostvarila je i ekipa Betisa, koja je na gostujućem terenu savladala Valensiju sa 2:1.

Gosti iz Sevilje su do vođstva došli u 19. minutu pogotkom Pereza. Valensija je poravnala rezultat u 66. minitu preko Pepelua koji je bio siguran sa bele tačke, da bi trijumf Betisu svojim novim golom doneo Perez u 77. minutu.

U ostalim mečevima Selta je ubedljivo pobedila Las Palmas sa 4:1, dok je Rajo Valjekano pobedio ekipu Osasune sa 2:1.