Rim slavi Srbina: Mile Svilar herojskim odbranama u penal-drami odveo Romu u narednu fazu

L. I.
L. I.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Au, kakav meč

Fudbaleri Rome plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su eliminisali Fejnord posle boljeg izvođenja penala. Regularni tok utakmice završen je rezultatom 1:1.

U junaka duela izrastao je Mile Svilar koji je uspeo da zaustavi dva udarca sa bele tačke.

Prvi deo susreta bio je prilično sadržajan i nagoveštavao je goleadu, a prvi je do vođstva došao holandski sastav. Igrao se 5. minut kada je Himenez pogodio mrežu Rimljana, dok je u ulozi asistenta bio Bart Nievkup.

Ipak, nakon samo 10 minuta pogodio je Pelegrini i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat. Do kraja susreta mreže su mirovale, a kako ni posle produžetaka nije bilo golova, pristupilo se izvođenju penala gde se istakao Mile Svilar.

Srpski čuvar mreže je zaustavio udarace Hanka i Alireze  i tako "vučici" otvorio vrata naredne runde.

Navijači Rome pozdravili su svoje pulene gromoglasnim aplauzom, dok su ime srpskog golmana skandirali i po završetku meča.