Izraelci prvi prošli dalje u Ligi konferencija: Makabi Haifa odolela u Belgiji protiv Genta sa desetoricom

S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Bilo je napeto do samog kraja

Fudbaleri Makabi Haife plasirali su se u osminu finala Lige konferencija, pošto su na gostujućem terenu protiv Genta uspeli da sačuvaju prednost iz prvog meča od 0:1 i da odigraju nerešeno, što je bilo dovoljno kako bi se prošlo dalje - 1:1 (0:1).

Već u 4. minutu poveo je Makabi preko Pijeroa na asistenciju Kalalija, što je bio rezultat i na odmoru.

Tek po povratku je Gent uspeo da izjednači i da unese dramu u ovaj dvomeč preko Tisdualija u 69. minutu meča, a šanse Belgijanaca je dodatno podgrejalo isključenje koje je servirao sudija Matej Jug iz Slovenije fudbaleru Makabija, Sundgrenu u 72. minutu.

Međutim, uprkos brojčanoj nadmoći u poslednjih 20 minuta meča, Gent nije stigao do izjednačenja i propustio je šansu da kazni Makabi.