Arsenal je "gazda" u Londonu: "Tobdžije" deklasirale Vest Hem i nastavile san o tituli

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Tim sa Emirejtsa demonstrirao silu

Fudbaleri Arsenala savladali su na gostujućem terenu ekipu Vest Hema sa ubedljivih 6:0, u okviru 24. kola Premijer lige.

Od samog starta meča "tobdžije" su krenule silovito, a posle par propuštenih prilika Saliba je pogodio mrežu u 32. minutu i najavio katastrofu domaćih.

Arsenal je u rasponu od 41. do 47. minuta uspeo da postigne tri pogotka. Prvo je Saka pogodio iz opravdano dosuđenog penala, da bi se nakon toga u strelce upisali i Gabrijel i Trosar.

Posle 18 minuta igre u drugom delu na 5:0 povisio je Saka svojim drugim golom na meču, da bi tri minuta kasnije Deklan Rajs postavio konačan rezultat.

Nakon ovog susreta Arsenal zauzima 3. mesto na tabeli Premijer lige sa 52 boda, dok je Vest Hem na 8. poziciji sa 36 bodova na svom kontu.