Čelsi se rasturio "kao bugarska skupština": Petrović primio četiri gola od Vulverhemptona, Junajted siguran

S. T.
S. T.

Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Nova loša partija Plavaca

Fudbaleri Čelsija odigrali su još jednu utakmicu iz noćne more. Iako su imali prednost sa početka utakmice, ona je potrajala samo tri minuta, a u nastavku im je Vulverhempton zadao novi bolan poraz na domaćem terenu u Premijer ligi, koji ih ostavlja u sredini tabele - 2:4 (1:2).

Srpski golman Đorđe Petrović je tako čak četiri puta morao da vadi loptu iz svoje mreže, ali ne svojom krivicom, pošto realno gledano nije mogao da spasi svoj tim od brojnih tragičnih grešaka odbrambenih igrača.

Krenimo redom. Koul Palmer je u 19. minutu doneo prednost Čelsiju na asistenciju Kaiseda, što je sigurno obradovalo većinu ljudi koji igraju popularni Fantasy ove sezone, ali ta radost na Stamford Bridžu je trajala samo tri minuta, pošto je Kunja krenuo u svoju misiju ostvarenja het-trika u 22. minutu meča.

Taman pred pauzu, novi šok za Čelsi. Disasi je smestio loptu u sopstvenu mrežu u 43. minuta, a umesto da Plavci barem malo bolje zaigraju, oni su primili još jedan pogodak i pali na -2 posle drugog gola Kunje.

Za kraj je isti fudbaler uspeo preko penala u 82. minutu da stigne i do het-trika, a Plavci su samo ublažili poraz golom Silve u 86. minutu na asistenciju Mudrika.

Nešto lepše veče je svojim navijačima priredio Mančester junajted, koji je kod kuće dobio Vest Hem relativno lako - 3:0 (1:0).

Poveo je domaćin golom Rasmusa Hojlunda u 23. minutu, da bi Garnačo u 49. minutu duplirao tu prednost, a potom i postavio konačan rezultat u 84. minutu.

U preostalom meču, Bornmut i Notignem Forest odigrali su nerešeno 1:1 na "Vitalitiju".

Već u 5. minutu je Klajvert uspeo da oraspoloži navijače, da bi Hadson-Odoi pred odlazak na odmor poravnao rezultat i ispostaviće se postavio konačan rezultat na ovom meču.

Do kraja meča isključen je Biling za Bornmut, što je osakatilo šanse domaćina da stigne do eventualne pobede, pa su Šumari otišli sa bodom natrag kući.