≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Počelo je novo kolo Serije A

Odigrani su prvi mečevi 17. kola italijenske Serije A, a fudbaleri Lacija slavili su na gostovanju sa 2:0 protiv Empolija, dok je Đenova, posle preokreta slavila protiv Sasuola u gostima.

Od starta meča Rimljani su igrali svoju igru i povelui već u 9. minutu posle gola Matea Genduzija. I u nastavku, gosti su bili dominantni, diktirali ritam meča, a rezultat je duplirao Matija Zakanji za konačnih 2:0.

U drugom meču, Đenova je posle preokreta savladala Sasuolo sa 2:1. Domaći su poveli u 28. minutu posle pogotka Pinamontija. A, do poluvremena domaći su mogli i da dupliraju prednost ali je odlično branio Mateus Enrike.

Ipak, u nastavku, popustila je koncentracija igračima Sasuola. Tako, posle igranja rukom, i VAR proverem Albert Gudmanson sa penala donosi izjednačenje svom timu u 64. minutu. Do krjaa, usledio je šok za domaćina, pošto je u 87. minutu gol za pobedu postigao Ekuban sa ivice kaznenog prostora.