S. J.
S. J.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Fiorentine savladali su ekipu Verone sa minimalnih 1:0, u okviru 16. kola italijanske Serije A.

Meč je počeo bolje po goste, koji su u trećem minutu dobili jedanaesterac, ali bosanski internacionalac Milan Đurić nije uspeo da savlada Teraćana, koji mu je odbranio šut u donji desni ugao.

Napadali su gosti i u nastavku, i to se može reći i da su bili znatno bolji, ali nisu uspevali da realizuju prilike. Odolevala je "Viola" napadima gostiju, što se na kraju i isplatilo u 79. minutu, kada je Lukas Beltran uspeo da smesti loptu u mrežu, i ispostavilo se, donese Fiorentini sva tri boda.

Fiorentina je ovim trijumfom došla do 27 osvojenih bodova i nalazi se na petoj poziciji, dok je Verona na pretposlednjem, 19. mestu sa 11 bodova.

FK Udineze Foto: Tanjug/AP

U drugom meču u terminu od 15.00, Udineze i Sasuolo su podelili bodove, pošto je meč završen bez pobednika, rezultatom 2:2.

Luka i Pereira bili su strelci za domaćina, dok je oba gola za Sasuolo postigao Berardi sa bele tačke.

Sasuolo je nakon ovog remija ostao na 15. mestu sa 16 bodova, dok je Udineze dva mesta niže, sa 13 osvojenih bodova.