Raspucani Nemci: "Prštalo" od golova u Bundesligi, domaćini sigurni

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Zanimljivo je bilo u mečevima 13. kola Bundeslige

Odigrana su tri meča 13. kola Bundeslige, u terminu od 15.30, a Borusija Menhengladbah, Bohum i Lajpcig upisali su vredne pobede.

Dosta zanimljivo je bilo na sva tri meča, s obzirom na to da je na svim terenuima viđeno najmanje tri gola.

Menhengladbah je kod kuće slavio protiv Hofenhajma, u dosta zanimljivom meču. Plea je doveo domaće do prednosti u 58. minutu, da bi Vegorst doneo izjednačenje tri minuta kasnije.

Ipak, na kraju je u 80. minutu pogodio i Engumu, za vredan trijumf domaćina.

Fudbaleri Bohuma slavili su protiv Volfsburga sa 3:1. Bolji su bili domaći od samog starta, što su uspeli da pretvore u golove, i na kraju pobedu.

Za Bohum su pogađali Osterage, Bernardo i Antvi-Ađei, dok je jedini strelac za goste bio Svanberg.

Bundesliga, 13. kolo Foto: Tanjug/AP

Lajpcig je opravdao ulogu favorita, i došao do pobede protiv Hajdenhajma sa 2:1.

Već u prvom poluvremenu, domaći su rešili pitanje pobednika, kada su pogodili prvo Openda u 29. minutu, a onda i Pulsen u 44. minutu.

Uspeo je Gimber da smanji na 2:1 u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali nije to bilo dovoljno.