Vreme čitanja: oko 2 min.

Liverpul u osmini finala Lige Evrope, sa njima će i Leverkuzen: Marselj u meču od sedam golova dobio Ajaks

S. T.

Zanimljivi mečevi ove večeri u Ligi Evrope

• 0
Premijer liga, 10. kolo Foto: Tanjug/AP

U terminu od 21.00 čas odigrano je još devet utakmica 5. kola grupne faze Lige Evrope posle kojih smo saznali da su se u osminu finala Lige Evrope plasirali Liverpul i Bajer Leverkuzen, dok će ostali tu ulaznicu morati da potraže i definitivno kroz završno kolo.

Redsi su na domaćem terenu bili bolji od austrijskog LASK-a prilično ubedljivo sa 4:0 (2:0), čime su izbili na prvo mesto sa četiri poena više od Tuluza, koji je odigrao samo 0:0 sa belgijskim Rojal Unionom.

Domaće su do trijumfa vodili Dijaz koji je postigao gol u 12. minutu, Gakpo koji je zatresao mrežu tri minuta kasnije, Salah sa penala u 51. minutu i ponovo Gakpo u nadoknadi vremena.

I Bajer Leverkuzen je odradio posao u Švedskoj protiv Hekena, pa je sa dva gola nastavio niz nepobedivosti - 0:2 (0:1).

Goste je u prednost doveo Bonifas u 14. minutu, a konačan rezultat postavio je Šik u 74. minutu meča.

Najinteresantnije bilo je u Marselju, gde je Olimpik u meču od sedam golova tek u nadoknadi srušio Ajaks - 4:3 (2:2).

Obamejang je doneo prednost domaćima iz penala u 9. minutu, Brobi je to neutalisao minut kasnije, da bi Mbemba u 26. minutu vratio prednost u ruke Marselja. Brobi je zatim opet izjednačio u 30. minutu, Obamejang je opet doneo vođstvo Marselju u 48. minutu, a onda je delovalo da je sve krenulo nizbrdo za Ajaks zbog isključenja Berhuisa u 63. minutu.

Ali nije... Akpom je zapravo prvobitno izjednačio u 80. minutu sa desetoricom, ali je Marselj ipak slavio i junak je bio baš Obamejang koji je došao do het-trika sa bele tačke u nadoknadi.