Partizan priredio ogroman preokret u omladinskoj LŠ, Šerifu spakovali pet komada, pa strepeli do kraja

≫

Čitanje: oko 4 min.
  • 7

Tekstualni prenos pratite na Telegraf Sportu

Ogroman preokret i dosta radosti navijačima u Humskoj priredili su omladinci Partizana ovog utorka. Izgubili su u Moldaviji 2:0, međutim to nije bila velika prepreka za njih da u revanšu upišu i više nego ubedljiv trijumf od 5:2 i tako prođu u sledeću fazu UEFA Lige mladih.

Pričao je trener crno-belih Nenad Stojaković da je u gostima upisan poptuno nezaslužen poraz, da je ekipa i van Beograda izgledala i više nego dobro, ali i da je realizacija izostala. Delovalo je da će se ovo poslednje ponoviti i u revanšu, međutim uvodnih dvadeset minuta je sve zavaralo.

Bez pomoći suspendovanog Janka Jevremovića Partizan je silovito krenuo, stvorio pregršt prilika u uvodnim trenucima, ali mreža Šerifa kao da je bila začarana. Malo je falilo da protivnik to kazni i u 21. minutu preko Dižinarija povede. Na sreću Vanje Radulaškog i čitave defanzive lopta je ostala na samom okviru gola.

Nije pomenuta šansa poremetila crno-bele, koji su već u 24. minutu poveli preko Dušana Jovanovića. Ognjen Ugrešić je bio u ulozi asistenta, a samo dva mintua kasnije zaostatak iz Moldavije je anuliran golom Nemanje Trifunovića.

Špic Partizana Jovanović je bio strelac i u 34. minutu i tako je konačno opravdao ono što se pre dvomeča znalo, a to je da beogradski klub poseduje veći kvalitet.

Omladinci FK Partizan Foto: FK Partizan

Trener Stojaković je na poluvremenu izvršio samo jednu promenu i poverenje svojim starterima naplaćeno je ponovo u 65. i 73. minutu. Prvo je Bogdan Mirčetić na asistenciju dvostrukog golgetera Jovanovića povisio na 4:0, zatim je petardu u Humskoj detonirao Trifunović.

Ono što je delovalo kao gotov posao umalo se izjalovio u poslednjih petnaestak minuta. U 80. minutu Artjom Dižinari je načeo mrežu Vanje Radulaškog, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade isti fudbaler zabrinuo sve navijače.

Na svu sreću francuski sudija Pjer Gajust je ubrzo svirao kraj utakmice i Partizan je prošao u narednu fazu, gde će ukrstiti koplja sa drugoplasiranim ekipama iz grupne faze Lige mladih.

Partizan - Šerif 5:2 (Jovanović 24, 34, Trifunović 26, 73 Mirčetić 65 - Dižinari 81, 90+3)

Startne postave:

Partizan: Radulaški, Roganović, Dragojević, Ćelić, Stjepanović, Janković, Ugrešić, Trifunović, Alilović, Mirčetić, Jovanović

Šerif: Dumenko, Dižinari, Greščjuk, Jacko, Gucu, Sandecki, Gušpit, Kovalski, Bocan, Spatar, Pleška

Prenos uživo:

90+3 minut (5:2): Opet su zaspali crno-beli, drama bez potrebe. Strelac je Artjom Dižinari još jednom.

90+1 minut: Pet minuta sudijske nadoknade.

86. minut: Trostruka izmena u timu Šerifa. Tomaili, Bolišakov i Burka ulaze umesto Grščjuka, Gucua i Jacka.

80. minut (5:1): Dižinari postiže gol, moraće crno-beli da pripaze u poslednjim trenucima utakmice.

75. minut: Mihajlo Petrović menja Trifunovića.

73. minut (5:0): Tačku na utakmicu stavlja Nemanja Trifunović, svojim drugim pogotkom na utakmici.

66. minut: Hadžiju je poslednji kec u rukavu trenra Andreja Kornenkova. Izlazi Pleška.

65. minut (4:0): Upisao se i Bogdan Mirčezić, tako možda i stavio tačku na ovu utakmicu! Jovanović posle dva gola beleži i prvu asistenciju.

62. minut: Cirinac menja Špatara u gostujućoj ekipi.

55. minut: Ćelić je oboren, Pleška zbog starta dobija žuti karton.

53. minut: Odbrana Radulaškog posle udarca Spatara.

51. minut: Petar Petrović menja Vanju Dragojevića u domaćem timu.

46. minut: Počinje drugo poluvreme.

Poluvreme

45+4 minut: Žuti karton za Greščjuka.

45. minut: Tri minuta nadoknade.

42. minut: Nešto mirnija završnica prvo poluvremena, bez velikog broja pokušaja.

34. minut (3:0): Nisu stali igrači Partizana, nastavili su sa napadima i to se isplatilo. Opet je strelac Jovanović.

26. minut (2:0): Nemanja Trifunović! Blickrig Partizana, i sada smo ponovo na početku. Bogdan Mirčetić je asistent ovog puta.

24. minut (1:0): Dušan Jovanović pogađa mrežu Šerifa! Asistenciju upisuje Ognjen Ugrešić. Minus iz Moldavije je prepolovljen.

21. minut: Dižinari pogađa sam okvir gola, sreća na strani domaćina.

19. minut: Dragojević zbog oštrog faula dobija žuti karton.

14. minut: Veliki broj šansi je propustio Partizan. Moglo je biti već nekoliko golova u mreži Moldavaca, ali je i dalje 0:0.

7. minut: Gađao je Trifunović i u sedmom minutu, ali nije bio precizan.

3. minut: Imao je Trifunović priliku, ali je njegov šuit izblokiran.

1. minut: Utakmica je počela. Crno-beli napadaju zaostatak pred domaćom publikom. Ulaz na stadion je slobodan.

Pre meča:

Ekipa Nenada Stojakovića je u prvoj rundi staze šampiona u UEFA Ligi mladih vrlo ubedljivo eliminisala Univerzitateu iz Krajove. U Rumuniji je bilo 1:0, potom u Beogradu 4:0, međutim pomenuti duel u Moldaviji u okviru druge runde ipak je otkrio određene slabosti koje se moraju ispraviti.

Bili su crno-beli vrlo dobri u tom duelu, međutim realizacija je presudila pa će pred tribinama stadiona u Humskoj probati da isprave propuste i prođu dalje.

Janka Jevremovića neće biti u domaćoj ekipi zbog crvenog kartona.