Pešić rešio derbi Budimpešte: Stankovićev Ferencvaroš "juriša" ka tituli, Ujpešt primio tri komada

Laka pobeda za Ferencvaroš u Mađarskoj

• 7
Aleksandar Pešić Foto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Fudbaleri Ferencvaroša savladali su ekipu Ujpešta sa 3:0, u okviru 11. kola mađarskog šampionata, a jednu od glavnih uloga odigrao je Aleksandar Šilja Pešić, koji je postigao prvi od tri pogotka u derbiju Budimpešte - 3:0 (1:0).

Igrao se 27. minut kada je Pešić matirao mrežu gostujućeg tima za delirijum preko 20.000 navijača na "Grupama Areni", a u nastavku su navijači domaćih imali još razloga za zadovoljstvo.

Drugi pogodak pao je u 70. minutu preko Abene koji je iskoristio pas Abu Fanija, da bi drugopomenuti fudbaler samo četiri minuta kasnije postavio i konačan rezultat.

Ovom pobedom, Ferencvaroš se vratio na prvo mesto prvenstva sa 25 bodova, jednim više od Pakša, dok je Ujpešt treći sa 20 bodova. Pritom, Pešićev tim ima i meč manje protiv Mezokovešda, tako da može dodatno da se odmakne.

Ferencvaroš ima šansu da se domogne i druge faze Lige konferencija u grupi gde je i Čukarički na poslednjem mestu na tabeli, pošto mađarski tim ima pet bodova kao i Fjorentina i Genk.