Monako odgovorio na pobedu Nice, Kneževi gospodare Francuskom!

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Vrlo zanimljiva sezona u jednoj od pet najjačih liga Evrope

Slavila je Nica u subotu i preuzela na nekoliko sati prvo mesto u Ligi 1, međutim ni Monako im nije ostao dužan, pa se sigurnim trijumfom na gostovanju Remsu (3:1) vratio na čelo.

Kneževi su odigrali perfektnu završnicu prvog i početak drugog dela meča, pa su pogocima u intervalu od deset minuta aktivne igre upisali sigurnu pobedu.

Ismail Džejkobs je pogodio u 42. minutu, zatim na početku nastavka Florin Balogun uz zaista mnogo sreće i odbitak od rivala povisio na 2:0, da bi slavlje u 49. overio Visam Ben Jeder. Tedi Teumka je u 57. minutu samo vratio nadu domaćinu. Bilo je prilika na obe strane do kraja utakmice, ali ne i promene.

Nica je u pomenutom meču ranije tokom dana pobedila Mec u gostima golom Hišama Buadauija.

Priliku da se Monaku pridruži na prvoj poziciji u nedelju će imati Brest ukoliko savlada Tuluz na svom "Fransis Le-Bleu".