Mitroviću i Sergeju hitno naredili da napuste Iran: Domaći tim provocirao, Saudijci hitno reagovali
Utakmica Lige šampiona Azije između iranskog Sepahana i saudijskog Al Itihada nije odigrana zbog kontroverze oko statue Kasima Sulejmanija, ubijenog iranskog generala.
Statua je postavljena na stadionu Nagš e Jahan u Isfahanu, na mestu izlaska igrača na teren. Gosti iz Saudijske Arabije su odbili da izađu na teren zahtevajući uklanjanje statue, ali domaćin nije pristao na to.
هل تُفسد الرياضة ما أُصلح بالسياسة؟.. تمثال لسليماني يشعل أزمة قُبيل لقاء #الاتحاد_السعودي و #سباهان #الإيراني #الاتحاد_سبهان#الاتحاد_سباهان#أورينت pic.twitter.com/liVdMcmFc8— Orient أورينت (@OrientNews) October 2, 2023
Kao rezultat toga, utakmica grupe C je otkazana.
Fudbalski savez Saudijske Arabije je naredio svojim klubovima da napuste Iran i vrate se u domovinu.
Trenutno ostaje nejasno da li će doći do kompromisa u vezi sa statuom ili da li će srpski reprezentativci Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić, koji igraju za Al Hilal, morati da napuste Iran i vrate se u Saudijsku Arabiju.
🚨 Al-Ittihad REFUSED to play against Iranian club Sepahan this evening because of the presence of a statue of Qassem Soleimani installed on the pitch!(Source: @OrientNews) pic.twitter.com/sDLE1JptyV— Transfer News Live (@DeadlineDayLive) October 2, 2023
(Telegraf.rs)
Video: Poruka navijača Vojvodine za Bolingija: Stay strong
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Foča
Kosovo je Srbija.....
Podelite komentar
Brk
Sad mogu na spavanje...milioni Mitra i ovog neupotrebljivog Sergeja su na sigurnom....
Podelite komentar
Banović
Mitrović i Sergej su kao mlaka voda ,za kupanje hladna ,za piće topla (neupotrebljivi)nažalost kao i mnogi drugi .Našli su tamo hladovinu pa kolko traje neka laje .Oni jesi naša deca ali za igru i reprezentaciji trebaju neki novi klinici .Sedite momci tamo ovi imaju love i neznaju šta će ,kupili su vas zbog imena i da bi se dokazali .Ipak svaka vam čast za mudrost .
Podelite komentar