Mančester siti eliminisan iz Liga kupa: Građanima došao glave Njukasl već u 1/16 finala!

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Mina je bila prejaka za Gvardioline momke

Za neke iznenađenje, a za neke baš i ne - Mančester siti ispao je u šesnaestini finala Liga kupa od Njukasla koji je slavio sa 1:0 i prošao dalje.

Jedini pogodak delo je Aleksandra Isaka u 53. minutu, a napadač je iskoristio asistenciju kolege iz napada, Žoelingtona, te kreirao ovaj veliki uspeh.

U osmini finala Liga kupa gledaćemo još Everton, Blekburn, Bornmut, Arsenal, Čelsi, Fulam, Vest Hem i Liverpul.

Što se tiče današnjeg programa, prošli su većinom favoriti osim, po mnogima, iznenađujuće ispadanje Brajtona od Čelsija.

Plavci su u lošoj formi, mnogi već postavljaju pitanje politike prelaznog roka i potrošnje ogromne u Londonu, ali su uspeli sada da savladaju čvrsti Brajton sa 1:0.

Jedini gol na toj utakmici delo je Nikola Džeksona koji je takođe navukao na sebe dosta upitnika, ali je sada na dodavanje Palmera zaključio veliki posao.

Liverpul je bio u problemu nakon prvog poluvremena, ali je preokretima izbacio Lester pobedom od 3:1.

Mekatir je u trećem minutu doneo Lisicama vođstvo i taj rezultat je stajao na semaforu tokom pauze, pa sve do 48. minuta kada je poravnao Kodi Gakpo.

Dominik Soboslai je u 70. minutu totalno okrenuo situaciju u korist Liverpula, a konačni udarac usledio je u 89. minutu od strane Dioga Žote za 3:1.

Arsenal je u kombinovanom sastavu golom Rajsa Nelsona već u osmom minutu zaključio posao na gostovanju Brentfordu.

Fulam je slavio protiv Noriča sa 2:1, a istim rezultatom je Everton iznenađuje eliminisao Aston Vilu.

Ubedljiv je bio Blekburn protiv Kardifa slavivši sa 5:2, Bornmut je sa 2:0 bio bolji od Stouka, a Vest Hem je na teži način opravdao ulogu favorita protiv Linkolna (0:1).