Debitant IMT "skupo prodao kožu" Spartaku: Na Banovom brdu golmani branili penale, Čuka ipak pobedila

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Pobede domaćina na debijima njihovih novi trenera u 1. kolu Superlige

Čukarički i Spartak iz Subotice su uspeli da zabeleže pobede na premijeri u Superligi ove sezone.

Subotičani su uspeli da preokrenu protiv debitanta u najjačem rangu takmičenja, ekipe IMT-a, i na kraju dođu do pobede 2:1.

Dobro su se pokazali popularni "traktoristi" u prvom meču u Superligi, zadali mnogo problema starosedeocu, posebno su bili opasni tokom prvog poluvremena kada su uostalom i došli do vođstva.

Sa "bele tačke" u 15. minutu ih je doveo u vođstvo novi srpski vunderkind, Miloš Luković.

Ipak, pred sam kraj poluvremena, u 43. minutu pogodak za izjednačenje je postigao Đurasović.

U 63. minutu Hrstić postiže fenomenalan pogodak, možda čak i gol kola, kojim donosi preokret četi Aleksandra Keržakova, legendarnog bivšeg ruskog fudbalera koji je ovog letao preuzeo subotičke "golubove" . Do kraja utakmice su pokušavali igrači u crvenim dresovima da stignu do izjednačenja, imali nekoliko odličnih šansi u finišu, ali se sve završilo na tome.

Zanimljivo je bilo i na Banovom brdu, gde je igran jedan od derbija prvog kola, između Čukaričkog i Radničkog iz Niša, a trijumf je pripao domaćinu 2:0.

U prvom poluvreemenu smo videli čak dva neiskorišćena jedanaesterca. Najpre je 18-godišnji Stevanović odbranio šut sa bele tačke Tomoviću u 9. minutu.

Potom je njegovu mrežu u 18. minutu zatresao Đorđe Ivanović, ali je posle intervencije iz VAR sobe, arbitar poništio njegov gol zbog ofsajda.

I onda penal i na drugoj strani koji nije iskoristio Saša Marjanović.

No, ekipa Nikole Trajkovića ipak uspeva da dođe do vođstva u 52. minutu utakmice preko Badamosija.

Endiaje je potvrdio pobedu u prvom minutu sudijske nadoknade.