Fudbalska revolucija: Menja se pravilo o ofsajdu kakvo svi poznajemo!
Fudbal je značajno evoluirao tokom godina, posebno tokom uvođenja VAR tehnologije koja je od velike pomoći arbitrima.
Ipak, i pored toga, u mnogim ligama, kao i na Svetskom prvenstvu u Kataru viđeno je nekoliko spornih situacija u vezi ofsajda koje nisu bile ubedljive.
S obzirom na ovo, FIFA je na pragu da se odluči na revolucionarni potez. U planu je uvođenje Vengerovog zakona, koji će doneti suštinske promene koje se tiču ofsajda.
Venger je i ranije na ovu temu govorio sa akcentom.
- Nećete biti u ofsajdu ako je bilo koji deo tela kojim možete da postignete gol u liniji sa poslednjim defanzivcem, čak i ako su drugi delovi tela ispred - izjavio je legendarni strateg 2020. godine.
Ova njegova ideja je suprotna sadašnjem propisu: "Ako je deo tela igrača koji je u napadu, na istoj liniji sa delom tela rivala, gol će biti važeći."
Podsetimo, Arsen Venger obavlja funkciju direktora globalnog razvoja u krovnoj organizaciji Svetskog fudbala.
Kako prenosi španski list "Mundo Deportivo", ova ideja prvo bi trebalo da se primeni u tri zemlje, da bi se kasnije proširila i na druga takmičenja.
Italija, Švedska i Nemačka biće zemlje protagonisti u ovoj ideji, a fokus će biti na tome kako ove promene funkcionišu.
U Švedskoj će se novo pravilo primenjivati u kategoriji muškaraca do 21 godine, odnosno žena do 19.
Čelnici tamošnjeg saveza sa oduševljenjem prihvatili ideju.
- Zabavno je biti uključen u nešto novo od samog početka. FIFA nam je to predložila. Oni mnogo veruju u naš fudbal i znaju da imamo dobru organizaciju. Mislim da je dobro ako želite da promenite fudbal na taj način da doprinesete razvoju i boljitku, time što će se posledica biti manje ofsajda i više golova - rekao je šef za razvoj fudbala FS Švedske Per Viden.
Ukoliko se ova promena prihvati, najpopularniji sport na planeti će se drastično izmeniti.
(Telegraf.rs)
Video: "Poštujem Barselonu, ali ovde imam 11 igrača...": Sferopulosa i Zvezdu muče povrede
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
panic
VAR sluzi za manipulisanje pa koliko je spornih situacija bilo na hiljade i oni ne reaguju cak i sportski komentatori ostaju u čudu da iz VAR sobe se ne reaguje a ceo stadion video prekršaj ili je lopta izasla u aut a za produzenje utakmica do 15 min to je posebna priča pocelo je u Katar prva utakmica 15 min posle su smanjili na pola ali jedno je nejasno 1pol.vrolo malo se produzuje ali zato kraj preko 10 min redovno
Podelite komentar
Stefan
Po ovome kako je napisano ovde, nema nikakvih razlika
Podelite komentar
Teks
Koja je razlika. Nilakva.
Podelite komentar