Fenomenalne odbrane srpskog reprezentativca: Rajković kreator Majorkinog trijumfa

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Jedan od razloga sjajne defanzivne statistike kluba ove sezone...

Fudbaleri Majorke pobedili su Valensiju 1:0 u pretposlednjem meču 36. kola španske Primere.

Slepi miševi su sebi tako otežali situaciju i bodove vredne opstanka tražiće u poslednja dva kola.

Jedini gol za domaćina postigao je Murići u 64. minutu, nakon asistencije Li Kang-Ina.

Junak utakmice bio je Predrag Rajković. Najpre je sačuvao 0:0 na semaforu sjajnom odbranom u 30. minutu.

Relativno dugo je trajao napad gostujuće ekipe, na kraju je udarac uputio Lopez, ali se golman Majorke odlično snašao.

Čini se da ga je protivnički igrač uhvatio na krivoj nozi, što njemu nije smetalo da stopalom skrene loptu u korner.

Zatim je i u 80. minutu načinio još bolju bravuru, tako spasivši ceo plen.

Majorka posle ove runde zauzima 11. mesto sa 47 bodova, Valensija je 13. sa 40.