Kaluđerović čovek odluke: OFK Beograd sa igračem manje prestigao Zemun na čelu Srpske lige!

≫

Čitanje: oko 6 min.
  • 29

Buran meč na stadionu u Gornjoj Varoši okončan trijumfom Romantičara.

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su Zemun minimalnim rezultatom i tako ih pretekli na čelu tabele Srpske lige Beograd.

Veliki derbi 27. kola nije mogao da protekne bez tenzije, od uvodnih minuta i prepucavanja navijača, pa sve do dešavanja na samom terenu.

FK Zemun - OFK Beograd Foto: Nikola Tomić

Gužve na prilazima stadionu garantovale su sjajan ambijent, i zaista je tako bilo. Koreografija domaćih navijača preko dve tribine na samom početku razgalila je sve igrače i od samog početka ekipe su igrale u relativno brzom ritmu za ovaj nivo takmičenja.

OFK je bolje otvorio susret, napadao konstantno u prvih 20-30 minuta i defintivno je defanziva Zemuna bila na mukama. Prva prava prilika za Romantičare viđena je u devetom minutu. Lopta je u kaznenom prostoru došla do Minića, međutim nekadašnji kapiten Teleoptika je za "dlaku" gađao pored stative. Uspeo je Zemun donekle da seoslobodi i u 16. minutu jalovo pripreti preko Svetličića, da bi koji napad kasnije najbolju šansu propustio Ademi. Najpre je Stanković odbranio udarac, a onda je Ademi iskosa pokušao da pogodi praznu mrežu, ali je lopta završila samo u spoljašnjem delu.

Najviše uzbuđenja za gledaoce igrači su priredili sredinom prvog poluvremena. Trenutak odluke dogodio se u 28. minutu - Kaluđerović je dobro pratio napad svog tima, lopta se nakon prekida i udarca odbila od golmana Davidovića, a fudbaler koji je poznat po tome što je promenio više od 20 klubova u karijeri postigao je vodeći gol.

Već u 32. novi šok, ali ovog puta za goste. Lazović je prihvatio dugu loptu, pored njega našao se Mimović koji ga je i oborio, a najbolji srpski sudija Srđan Jovanović pokazao je drugi žuti i automatski crveni karton. Dugo su trajali prigovori, najžustriji je bio Smiljanić, međutim odluka nije mogla bitti promenjena.

Do isteka prvih 45 i kusur minuta Zemunci su pokušavali iz ne toliko izglednih pozicija, a jedino ćemo pomenuti udarac Svetličića u samom finišu.

Drugi deo susreta započet je bakljadama u sektorima sa najvatrenijim navijačima, ali to je možda bio i glavni "hajlajt" do kraja.

Zemun je dominriao u posedu, konstantno su kružili na nekih 30-ak metara od gola Stankovića, ali odbrana Romantičara bila je perfektna. Tek u pojedinim trenucima igrači do ovog susreta prvoplasiranog tima uspevali su da priprete. Sijaset izblokiranih i nepreciznih šuteva nisu mogli da ugroze mrežu protivnika. Jedinu pravu priliku nije iskoristio rezervista Dakić u 61. minutu, kada je zamahnuo glavom, međutim potrebe za intervencijom nije bilo.

Ponovo su pristalice privukle pažnju sredinom ovog dela susreta serijom transparenata i brojnim prepucavanjima.

Poslednji pritisak u nadoknadi vremena nije urodio plodom, pa je OFK Beograd na Karaburmu vratio ceo plen.

Romantičari na prvom mestu Srpske lige Beograd nemaju bodovnu prednost u odnosu na Zemun (po 58 bodova). Ono što je ključno jeste bolja gol-razlika i skor u međusobnim duelima.

Do kraja sezone ostala su tri kola u kojima je Zemunu potreban kiks rivala uz njihov maksimalan učinak. U suprotnom OFK-a će posle šest dugih godina obezbediti povratak u Prvu ligu Srbije.

Tok uživo:

Zemun - OFK Beograd 0:1

(Kaluđerović 28)

Sastavi:

Zemun: Davidović, Stojanović. Đalović, Mitrović, Kiso, Lazar Ristovski, Božić, Lazović, Ademi, Svetličić, Mikan

OFK Beograd: Aleksandar Stanković, Mimović, Marinković, Gojković, Đermanović, Plavšić, Minić, Smiljanić, Bajić, Kasalica, Kaluđerović (40 Nenad Stanković)

Kraj utakmice pobeda OFK Beograda.

90+1 minut  - Možda i poslednji pokušaj Zemuna, direktno u čuvara mreže.

90. minut - Četiri minuta nadoknade.

87. minut - Mićić menja Kasalicu, koji se nešto ranije požalio na udarac.

85. minut - Ništa bitno se ne dešava tokom čitavog drugo poluvrme

81. minut - Menja Štrbac u npadu, uemsto agilnog Ademija ualzi Vukić.

78. minut - Kiso treći put gađa iz daljine i jo š jednom pogađa blok.

76. minut - Još jedan slab udarac sa distance za Zemun, ovog puta Ademi.

72. minut - Menja Simo Krunić, Lola Smiljanić izlazi, ulazi Stojanović.

67. minut - Novi udarac koji odlazi preko prečke. Stežu Zemunci obruč oko rivala, ali vremena je sve manje.

61. minut - Rezervista Dakić je zamahnuo glavom posle centaršuta Stojanovića, golman Stanković loptu ispratio pogledom, međutim ona odlazi tik pored stative.

60. minut  - OFK Beograd sa retkim izletima na protivničku polovinu, ali je zato njihov bedem pozadi neprobojan.

58. minut - Izblokiran pokušaj Lazovića sa 20-ak metara od gola Stankovića.

51. minut - Očekivan pritisak brojčano jače ekipe. Nekoliko centaršuteva uputili su Zemunci na startu nastavka, ali ništa konkretno nisu uradili.

50. minut - Bakljade u oba sektora sa vatrenim pristalicama.

46. minut - Počinje drugi deo meča.

Očekivano, tokom prvih 45 mintua viđena su i navijačka prepucavanja. Najpre su poruku imali Taurunum Bojsi, ali ubrzo je stigao odgovor Plave Unije.

Kraj prvog poluvremena. Propustio je domaćin nekoliko izglednih prilika, ali su Romantičari boljom igrom u prvih pola sata stigli do zasluženog vođstva.

45+2 minut - Pada fudbaler Zemuna u šesnaestercu, penala nema, a zatim Svetličlić šutira sa velika distance, ipak preko prečke.

42. minut - Dva kornera za Zemun, ali bez prilika.

40. minut - Strelac gola Kaluđerović napušta igru, umesto njega Simo Krunić ojačava odbranu, na terenu je Nenad Stanković.

36. minut - Nakon velike gužve i prigovora fudbalera OFK-e prekid je izveden. Golman Stanković lako boksuje loptu.

32. minut - Mimović dobija crveni karton! Bio je defanzivac Romantičara u duelu sa Lazovićem, odgurnuo ga je i arbitar Jovanović je odmah izvadio drugu javnu opomenu. Žuti karton zaradio je i trener Krunić, dok je Smiljanić bio najžustriji u prigovorima.

28. minut - 0:1 Gooool! Kaluđerović trese mrežu. Najpre je Davidović sačuvao svoj gol, ali je loptu kratko odbio do bivšeg igrača Zvezde kojem nije bilo teško da pogodi.

Plava Unija sa malim zakašnjenjem popunila gostujući sektor.

24. minut - Žuti karton dobija Kasalica zbog neopreznog starta, iako nije bilo namere.

20. minut - Stanković spasilac Romantičara. Najpre je odbranio udarac protivničkog igrača, a zatim je Ademi propustio da pogodi, čini se, praznu mrežu.

16. minut - Svetličić propušta da pokrene brz kontra-napad za domaći tim, protivnički defanzivci ga lako zaustaviljaju.

9. minut - Najbolja prilika od početka susreta. Filip Minić sa nekih 8-9 metara gađa tik pored stative Davidovićevog gola.

5. minut - Solidna situacija i na drugoj strani, ali lopta odlazi u gol-aut.

4. minut - Prva korektna situacija pred golom Zemuna, kapiten Đalović otklonja opasnost.

1. minut - Meč je počeo. Nije bilo mnogo iznenađenja u startnim postavama. Odlična atmosfera na tribinama, netipična za susret trećeg ranga.

Pozdrav trenera Sime Krunića i Saše Štrpca uoči utakmice.

13.59 - Koreografija navijača Zemuna

13.53 - Navijači Zemuna pripremaju koreografiju preko dve tribine.

13.44 - Odlično popunjene tribine, očekuje nas spektakl.

13.39 - Igrači se polako zagrevaju, a vidimo i da je tribina sa vatrenim navijačima Zemuna već fino popunjena.

13.20 - Uoči početka susreta stvaraju se velike gužve na samom ulasku na stadion.

Pre meča:

Zemunci se nalaze u daleko boljoj situaciji jer na prvom mestu imaju tri boda zalihe u odnosu na ekipu sa Karaburme. I jedni i drugi nalaze se u nestvarnim serijama bez poraza - domaćin na 17 susreta od oktobra nije pretrpeo slast poraza, dok su gosti jedini neuspeh zabeležili u trećem kolu kada ih je savladao Sinđelić i od tada su odigrali 23 meča. U prvom ovosezonskom duelu golova nije bilo.

Pravdu na utakmici deliće proslavljeni sudija Srđan Jovanović.

Na tribinama se očekuje veliki broj ljudi, a vatrene grupacije imaće i "pomoć" sa strane.

Direktan prenos utakmice možete pratiti i na televiziji.