Pogledajte momenat posle kojeg je Zvezdi sviran penal u Subotici pri rezultatu 1:1

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 11

Sudija Danilo Nikolić je preocenio da je ovde bilo nedozvoljene igre od strane defanzivca Spartaka, to je potvrdio i VAR

Fudbaleri Crvene zvezde povratili su vođstvo u Subotici golom iz penala u 23. minutu.

U tom trenutku, rezultat je bio 1:1, posle golova Bukarija i Šimure minut kasnije.

Crveno-beli su profitirali pošto je Rakonjac išao glavom na nižu loptu, u isto vreme igrač Spartaka je želeo da je pokupi, i došlo je do kontakta - za sudiju Danila Nikolića nedozvoljenog. I VAR soba je proveravala ovu situaciju i došla do istog zaključka kao i glavni arbitar meča - penal za Zvezdu.

Siguran izvođač sa kreča bio je Aleksandar Katai koji je dva puta morao da šutira, jer je prilikom prvog, kada je matirao Dubljanića, Bukari požurio sa ulaskom u kazneni prostor. I u drugom pokušaju isti epilog: Katai je gađao isti ugao i ponovo zatresao mrežu.