Luka Jović konačno dao gol: Terzić asistirao, Vanja Milinković Savić nemoćan

≫
  • 0

Jović pogodio protiv Torina, Viola ide u polufinale Kupa

Srpski reprezentativac Luka Jović konačno je postigao pogodak za Fiorentinu, prvo još od 9. novembra 2022. godine i duela koji je Viola igrala protiv Salernitane!

Ovoga puta Jović je bio strelac u četvrtfinalu Kupa Italije protiv Torina - i to protiv svog kolege iz reprezentacije Vanje Milinković -  Savića, na asistenciju drugog Srbina Alekse Terzića.

Imala je Viola korner, isledila je pomoćna igra iz ćoška za Terzića koji je levicom "pogodio u glavu" Jovića, a ovaj je u 65. minutu postigao vodeći gol.

Jović je potom izašao sa terena u 74. minutu, a vredi pomenuti da je na ovom meču za Torino debitovao i Ivan Ilić koji je na teren kročio malo pre vodećeg pogotka Viole.

Domaći tim je do kraja postigao gol preko Ikonea u 90. minutu, da bi gosti zahvaljujući vezisti Karamou u 93. uneli samo kratkotrajnu dramu. Ipak, Viola na kraju ide u polufinale - 2:1.