Bez iznenađenja u Kupu: Novi Pazar bolji od Kolubare, Radnički Niš lako protiv IMT- a

≫
  • 1

Favoriti nisu doveli u pitanje plasman u narednu fazu

Ekipe Novog Pazara, Radničkog iz Niša, TSC-a i Radnika izborile su plasman u naredno kolu Kupa Srbije u fudbalu.

Novi Pazar je slavio protiv Kolubare sa 2:1 u meču osimne finala Kupa Srbije. Domaćin je golom Nenada Gavrića poveo u 31. minutu ali su fudbaleri gostiju smanjli prednost 43. minutu. Išak, samo minut kasnije Gavrić postiže  svoj drugi gol na meču za konačnih 2:1 !

U drugom delu nije bilo golova iako jeKolubara zapretila u par navrata. Svoje prilike je imao i Novi Pazar d auveća vođstvo, lai je rezultat ostao nepromenjen. Kolubara je završila meč sa igračem manje jer je Goran Lončar isključen u 90. minutu zbog neopreznog starta nad Nikolom Bogdanovskim.

U ostalim mečevima, niški Radnički je na ''Čairu'' savladao ekipu IMT-a sa 3:0. Nišlije su povele u 26. minutu meča. Štulić je iskoristio grešku Glišića, izbio sam pred protivničkog golmana i postigao vodeći gol. Gosti su preko Kijevčanina mogli do izjednačenja pred kraj prvog poluvremena, kasnije i preko Šedraka, a uz to su u dva navrata pogodili i stativu. Umesot izjednačenja, Petrov je u 64. minutu, posle asistencije Štulića, pogodio za 2:0. Do kraja,  Pejović u 83. minutu odličnim udarcem sa 25 metara postavlja konačnih 3:0.

U prvom meču dana, Radnik je u gostima savladao Radnički Beograd sa 2:1., a TSC golovima Mirčevskog u 3. i 32. minutu eliminisao ekipu Železničara iz Pančeva.