Junajted pokrenuo motore, ali je imao i sreće: Vest Hem mogao do boda u nadoknadi, Đavoli ipak slave Rašforda

• 0

Vrlo važna pobeda za tim iz Mančestera

Fudbaleri Mančester junajteda nastavljaju sa dobrim partijama u Premijer ligi posle debakla protiv Sitija u gradskom derbiju. Đavoli su večeras upisali peti meč bez poraza, pošto su trijumfovali nad Vest Hemom, čime su se probili do mesta koje vodi u Ligu Evrope - 1:0 (1:0).

Nije to bila utakmica koja je obilovala šansama, a na kraju je presudio samo jedan gol. Igrao se 38. minut kada je Kristijan Eriksen dodao loptu do Markusa Rašforda, a engleski reprezentativac je bez većih poteškoća pogodio glavom pod prečku.

U samoj završnici se zakuvalo, David de Hea je uspeo da odbrani šut Kurta Zume u 83. minutu, Fred je potom pogodio desnu stativu i mogao je da reši ovaj meč, da bi u nadoknadi vremena Boven propustio zlata vrednu priliku, baš kao i Deklan Rajs.

Na kraju se može reći da je Junajted imao i malo sreće da sačuva tri boda u svom džepu.

U narednom kolu, Đavoli putuju na gostovanje Aston Vili, dok se Čekićari sastaju sa Kristal Palasom u malom gradskom derbiju na "Olimpijskom stadionu" u Londonu.