Pucnji posle derbija Hrvatske: Policija suzavcem i pendrecima pred Torcidinim prostorijama smirivala nerede
Fudbaleri Hajduka i Dinama odigrali su na Poljudu 1:1 u derbiju hrvatske lige u fudbalu, a posle meča izazvan je incident kod prostorija Torcide.
Strelac za domaći tim bio je miljenik navijača Marko Livaja, pogodio je u 27. minutu rutinski za nadu u "hepiend" Hajduka, no Bruno Petković je u 72. minutu iz penala raspršio takva očekivanja večinskog "Poljuda", i to posle VAR provere sporne situacije.
Ipak, posle poslednjeg zvižduka sudije, navijači su bili ti koji su nastavili i napravili incidente.
Kako prenosi Dalmatinski portal, sinoć oko 23.50 sati, zrinsko-franskopanskoj ulici, građani su pozvali policiju zbog narušavanja javnog reda i mira pred Torcidinim prostorijama.
- Dolaskom policijskih službenika na mesto događaja osobe su napale policijske službenike na način da su prema njima bacali boce. U događaju su četiri policijska službenika zadobili lakše telesne povrede.
- U cilju odbijanja daljjeg napada policijski službenik je u vazduh ispalio tri hica, te su policijski službenici upotrebili silu, sprej i pendreke, a sve kako bi zaustavili daljji napad i uspostavili povoljno stanje javnog reda i mira - rekli su za Dalmatinski portal iz PU splitsko-dalmatinske.
Privedeno je šest osoba, dok su se ostali učesnici događaja razbežali. Na mestu događaja je obavljen uviđaj.
(Telegraf.rs)
Video: Milojević: Želimo da vidimo što više navijača, Radnički krasi timski duh
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
SRB IN CG
EUROPA
Podelite komentar