Nemački navijač, gej, u lice katarskom ambasadoru: "Ja sam muškarac i volim muškarce, fudbal je za sve"

  • 6

Odnos katarske države prema homoseksualcima je dobro poznat, po Šerijatskom zakonu istopolna ljubav se do 2019. godine kažnjavala smrću u ovoj državi, ali kako se bliži Svetsko prvenstvo, čiji je Katar domaćin, tako i "labavi" tretman prema LGBT populaciji, logično, jer domaćin baš uoči Mundijala želi da pokaže kako, ipak, ima otvorena shvatanja.

Međutim, i dalje će osobe homoseksualne orijentacije koje planiraju put Katara biti na oprezu jer svoju prisnost neće smeti da iskazuju na ulicama ovog arapskog grada. Na ovu temu vođena je diskusija u okviru panel foruma, u Frankfurtu, a među govornicima je bio i predstanvik LGBT navijača Nemačke Dario Minden. Njegov govor je bio interesantan zbog činjenice da ga je slušao niko drugi do ambasador Katara u Nemačkoj Abdula bin Mohammed bin Saud Al Thani.

- Ja sam muškarac i volim muškarce - obratio se ovaj nemački navijač prisutnim, sve vreme svog govora gledajući ka ambasadoru Katara.

- I da, ne budite šokirani, imam seks sa muškarcima. To je normalno. Tako da, molim vas, naviknite se na to ili se udaljite od fudbala. Jer najvažnije pravilo u fudbalu je da je on za svakoga. Nije važno da li ste lezbijka, da li ste gej. Fudbal je za sve. Za dečake, za devojčice. I za svakoga van tih kategorija - poentirao je Minden, pa nastavio:

- Tako da ukinite smrtnu kaznu, ukinite sve kazne koje su izriču u vezi sa seksualnim i polnim identitetom. Zakon da je fudbal za sve je jako važan. Ne možemo da dozvolimo da ga vi kršite, bez obzira na to koliko ste bogati. Više ste nego dobrodošli da se pridružite međunarodnoj fudbalskoj zajednici i, naravno, da budete domaćin velikog turnira. Ali u sportu je tako. Morate prihvatiti pravila - zaključio je Minden dok ga je katarski ambasador sve vreme pomno slušao.

Optužbe zbog tretmana prema LGBT populaciji samo je jedna u nizu sa kojim se Katar kao država suočila od momenta kada je dobila organizaciju Mundijala, a dobila je na krajnje kontroverzan način. Potom su, kako je vreme odmicalo, usledili izveštaji međunarodnih organizacija za ljudska prava o velikom broju, u pitanju su hiljade ljudi, mrtvih radnika na objektima na kojima će se odigravati mečevi Mundijala. Katar je delimično priznao da su radnici bili izloženi teškim uslovima, da je bilo nesrećnih slučajeva, ali je demantovao broj nastradalih koji mu se "stavlja na teret."

(Telegraf.rs)

Video: Pešić o kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo: "Ovo nam pomaže da vidimo ko je za reprezentaciju"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Svasta

    19. septembar 2022 | 20:23

    Ovi bi i katarske zakone da menjaju🤣 Druze,zabranjeno je i to ti je to...nema dalje. Bravo za katar

  • Boža zemunac

    19. septembar 2022 | 21:39

    BRAVO ZA KATAR. TAKO TREBA. A NE KAO MI. TUGA.

  • Ja

    19. septembar 2022 | 21:38

    Evo specijalno zbog svabe menjaju zakon🤣🤣🤣bravo za Katar!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA