Niški Radnički konačno nekoga pobedio: Štulić sa dva gola upalio motore Meraklija, TSC "sravnio" Mladost GAT

Ubedljive pobede dva Superligaša u nedeljnim utakmicama

• 2
Nikola Štulić, FK Crvena zvezda, FK Radnički Niš Foto: MN Press

Agoniji niškog Radničkog konačno je došao kraj. U derbiju dva poslednjeplasirana tima na tabeli Superlige Srbije, klub koji je ove sezone predstavljao Srbiju u evropskim takmičenjima stigao je do trijumfa protiv Radnika iz Surdulice i pomerio se ka sredini tabele - 1:3 (0:1).

Nema sumnje da će u Nišu u glavu "ljubiti" maestralnog Nikolu Štulića, koji je od početka sezone zapravo i jedini raspoložen fudbaler u timu Radničkog. To je potvrdio i danas postigavši dva pogotka za pobedu. Pored njega, gol sa penala postigao je i Pejović u 55. minutu.

Radnik je pred sam kraj meča smanjio i postigao počasni gol sa bele tačke u 88. minutu i to u momentu kada su imali igrača manje, pošto su u 53. minutu ostali na terenu sa desetoricom.

TSC je takođe upisao vrlo ubedljivu pobedu na svom domaćem terenu protiv novajlije u ligi, ekipe Mladost GAT. Ekipa iz Bačke Topole nije imala ama baš nikakvih problema da upiše tri boda pošto je svoj ritam nametnula od prvog minuta - 3:0 (2:0).

Sjajni Ifet Đakovac je sa svoja dva gola u 13. i 39. minutu rešio pitanje pobednika, da bi Ratkov u 75. minutu postavio konačan rezultat koji stavlja TSC na vrlo visoko 3. mesto na tabeli sa 12 osvojenih bodova iz sedam kola. Sa druge strane, Mladost GAT je sada na 14. mestu sa samo četiri poena.