Dušan Tadić režirao preokret Ajaksa: Odbrana titule sve bliža

Nastavljaju se sjajne partije srpskog fudbalera

• 0
Dušan Tadić, FK Ajaks Foto: ANP / ddp USA / Profimedia

Fudbaleri Ajaksa savladali su roterdamsku Spartu rezultatom 2:1 nakon preokreta u 29. kolu Eredivizije, a srpski reprezentativac Dušan Tadić postigao je gol i zabeležio asistenciju.

Sparta je šokirala "kopljanike" u 33. minutu preko Džoerija de Kampsa i na poluvreme otišla sa prednošću.

Igrao se četvrti minut nastavka kada je Dejvi Klasen na asistenciju Dušana Tadića poravnao rezultat, da bi srpski fudbaler u 62. minutu postigao drugi gol za svoju ekipu sa bele tačke i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Ajaks se ovom pobedom odlepio na sedam bodova prednosti od PSV-a, sa utakmicom više, na četiri kola pre kraja prvenstva.