Demoliranje Reala kakvo se ne pamti: Barselona pobedila 4:0, mogla dati još toliko!

≫
  • 8

Madre mia, kako igra Ćavijev tim!

Bila jednom jedna moćna Barsa, ali ova nova je priča za sebe - čist spektakl. Sa nekim starim imenima, osvežena sa novajlijama visoke klase, sa tinejdžerima iz svoje škole, i ono najvažnije od svega - sa Ćavijem na klupi, Barselona igra atomski fudbal!

To je na svojoj koži u nedelju na bolan način uveče osetio niko drugi do ubedljivi lider na tabeli - Real Madrid.

U najvećem derbiju Španije, posle 90 minuta igre mačke i miša, Real Madrid - Barselona 0:4!

Da su gostujući igrači bili samo malo koncentrisaniji pred golom "Kraljevskog kluba" u nekoliko situacija, rezultat je rutinski mogao biti i ubedljiviji od ovog. Bez ikakvog preterivanja Katalonci su mogli pobediti i 5:0, 6:0, pa i 7:0, jošd do 60. minuta.

Neverovatno igra Ćavijev tim u poslednje vreme, melje rivale, i jasno je posle ovog meča da imamo staru-novu silu - Barsa je moćna kao nekad.

Strelci za Barselonu bili su Obamejang u 29. minutu, Arauho u 38, Tores u 47, pa opet Obamejang 53. minutu.

vinisijus Foto: Tanjug/Ap

Gabonac je uz to imao još dve stopostotne šanse, zicere pred golom Kurtoe, Tores je takođe izlazio sam pred golmana Reala i promašio, ali se ispravio koji minut kasnijem golom za 3:0. Meč je od početka bio "jednosmerna ulica". Igrači Reala, koji su do ovog kola imali 15 bodova više od Katalonaca, nisu postojali na terenu. Delovali su kao razbijena vojska.

Anćelotijev tim se raspao!

Teško i da bi prisustvo Karima Benzeme (povreda) bilo od pomoći da se izbegne katastrofa, Real je večeras bio "zreo" da pretrpi najveći debakl u istoriji vojevanja sa najvećim rivalom.

Barselona, Real Madrid Foto: Tanjug/AP

Real ne pamti ovakvo demoliranje pred svojim navijačima.

Pojedini navijači Reala su teško podneli ovakav razvoj situacije, nisu verovali šta vide i kakav horor gledaju, pa su počeli da izlaze sa stadiona već u 65. minutu utakmice.

Jedina pozitivna stvar po Real posle ovako košmarne večeri je svest da Madriđani i dalje imaju veliku prednost i zasad bezbrižan put ka tituli.