Novi šef je u gradu: Milan u dva poteza srušio Sampdoriju, preskočio Inter i stao na vrh Serije A

• 3

Fudbaleri Milana, makar za trenutak, osetili su tu slast za koju su se borili - nakon 25. kola savladali su Sampdoriju sa 1:0 i zauzeli prvo mesto Serije A ispored gradskog rivala Intera.

Jeste, crno-plavi imaju bod i meč manje, ali nakon trijumfa u derbiju, sve izgleda dosta svetlije na crveno-crnom delu grada.

Tri boda su se nacrtala već u osmom minutu i do brzopoteznom kombinacijom golmana Manjana i ofanzivca Leaa.

Čuvar mreže je dugo razmišljao šta da uradi sa loptom, defanzivci su polako izlazili ispred njega, a on je zatim dugom loptom uposlio Portugalca koji je uz fintu lako pretrčao kapitena Sampe Berežinskog i sa leve strane pogodio kontra ugao.

Ispostavilo se da je to jedina promena rezultata na utakmici, te je i druga pobeda povezana u nizu.

Mladog Marka Lazetića koji je u ovom prelaznom roku pristigao iz Crvene zvezde nije bilo u kombinaciji za ovaj meč jer mu je potrebna adaptacija i sticanje bolje forme kako bi se uigrao za tim.