Udarili Srbi jedan na drugog u derbiju Hrvatske: Dinamo slavio, Andrić dominirao, a Čestić "požuteo"

• 2

Nije mogla ništa više Rijeka u ovom meču

Dinamo iz Zagreba je uspeo da se ustali na prvom mestu HNL-a, i to ni manje ni više nego pobedom nad direktnim konkurentom, ekipom Rijeke (2:0). Zagrebčani posle ovog uspeha moraju slaviti srpskog igrača Komnena Andrića koji je učestvovao kod oba gola.

Mora se odmah napomenuti da je Dinamo bio veliki favorit pred ovu utakmicu, a već se na početku i videlo u kom će smeru ići utakmica. Na jednoj strani napadač Komnen Andrić, a na drugoj štoper Sava Arangel Čestić.

Igrao se 22. minut utakmice, centaršut je uputio Mislav Oršić, Komnen Andrić je bio najviši u skoku, dobro je šutirao glavom, golman Labrović je loptu odbio, da bi na istu naleteo Šutalo i sproveo je u mrežu.

VAR je proveravao poziciju Srbina i to da li je on bio u ofsajdu, ali na sreću Dinama - nije, i gol je priznat!

Samo 20 minuta kasnije, Andrić je ponovo bio "arhitekta" novog gola, uposlio je Oršića i to je već bilo 2:0 za Dinamo.

Za Rijeku je utešni gol postigao Josip Drmić u 89. minutu meča, međutim, VAR ga je poništio, te je ostalo 2:0.

Ovom pobedom, Dinamo je pobegao Rijeki i Osijeku na po tri boda, dok imaju i meč manje od pomenutog dvojca, dok se Hajduk sa istim brojem utakmica i pet bodova manje nalazi na 4. mestu.