≫

I to se desilo: Levante i Radoja ostvarili prvenstvenu pobedu prvi put od aprila

Soldado i Morales doneli veoma važna tri boda u borbi za opstanak

• 0
FK Levante Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Levantea savladali su Majorku rezultatom 2:0 u prvom meču 20. kola La Lige.

Domaće je u vođstvo doveo Roberto Soldado nakon malo više od minuta igre u drugom poluvremenu. Enis Bardi je poslao loptu u prostor za napadača Levantea, a iskusni španski napadač nije imao problema da realizuje veliku priliku.

Majorka je uspela da postignje gol u 82. minutu, ali je on poništen nakon konsultovanja VAR-a zbog igranja rukom Fera Ninja.

Pobedu Levantea, prvu u 20 kola španskog prvenstva, potvrdio je kapiten Hoze Luis Morales golom u poslednjim trenucima meča.

Za ekipu Levantea nastupio je srpski fudbaler Nemanja Radoja koji je u igru ušao u 85. minutu.

Ova pobeda daje nadu Levanteu da nije još sve izgubljeno kada je reč o borbi za opstanak u elitnom društvu, pošto sada zaostaju pet bodova za Elčeom koji se nalazi u sigurnoj zoni.