Lukaku eksplodirao posle tri meseca, Čelsi pokosio Aston Vilu s dva penala

≫
  • 0

Londonski Plavci slavili u Birmingemu - 1:3 (1:1)

Duga tri meseca trajao je golgeterski post Romelua Lukakua, ali je Belgijanac proradio kada je bilo potrebno i doneo važan trijumf Čelsiju na gostovanju u Birmingemu protiv Aston Vile - 1:3 (1:1).

Nije bilo lako "Plavcima" da dobiju meč koji im je bio imperativ posle ubedljivog trijumfa Sitija nad Lesterom, jer se Vila podigla od dolaska Stivena Džerarda, ali izostanak glavnog trenera zbog kovida uticao je da domaćin odigra slabije nego inače i pretrpi poraz.

A povela je Aston Vila na vreme, možda i slučajno autogolom Risa Džejmsa u 28. minutu, ali je samo šest minuta kasnije Žoržinjo sa bele tačke kaznio loš start Metjua Keša nad Hadson-Odoijem.

Onda je na poluvremenu Tomas Tuhel posegao za oporavljenim Lukakuom, izbacio defanzivca Čalobu i pokrenuo totalni preokret koji je izveo njegov tim. Čelsi je poveo u 56. posle sjajnog centaršuta Hadson-Odoija i udarca glavom Belgijanca koji je lako matirao Martineza za 2:1.

Nije Vila mogla da nametne svoj ritam igre, probala je u finišu ulaskom El Gazija i Bertranda Traorea da dođe do boda, ali je kažnjena iz kontre u 93. minutu. Konsa je oborio Lukakua, sudija pokazao na penal, a Žoržinjo drugim pogotkom sa 11 metara (inače, šetim u sezoni) overio trijumf Čelsija.

Pobedu posle koje Plavci ostaju na šest bodova zaostatka za liderom Mančester Sitijem.

Premijer liga - 19. kolo

Mančester Siti - Lester 6:3

(De Brujne 5, Marez 14 penal, Gundogan 21, Sterling 25 penal, 87, Laport 69 - Medison 55, Lukman 59, Ihenačo 66)

Norič - Arsenal 0:5

(Saka 6, 67, Tirni 44, Lakazet 84, Smit Rou 90+1)

Totenhem - Kristal Palas 3:0