Milan i dalje veruje u Skudeto: Dva preokreta i pad Fiorentine u Firenci, Vlahović asistent Riberiju

≫
  • 0

Dobra utakmica u Firenci, pet golova i slavlje gostiju

Fudbaleri Milana uspeli su nakon dva preokreta da ostvare veoma bitnu pobedu u 28. kolu Serije A, jer su u Firenci uspeli da savladaju Fiorentinu sa 3:2.

Najpre je Ibrahimović doveo Milaneze u prednost u 9 minutu sjajnim golom iz peterca.

Ipak, manje od 10 minuta kasniej odgovorio je Pulgar odličnim slobodnjakom. Utakmica je i dalje u toku.

Nastavili su golovi da se ređaju i u drugom poluvremenu, pa je Frank Riberi, na asistenciju našeg Dušana Vlahovića, u 51. minutu doneo totalni preokret Fiorentini.

Ipak, nisu odustajali gosti iz Milana, pa je već šest minuta kasnije Diaz na dodavanje štopera Kjera poravnao rezultat, a još jedan, ključni, preokret delo je Hakana Čalhanoglua koji je 18 minuta pre kraja susreta postavio konačnih 3:2.

Trka za Skudeto se nastavlja i milanski tim veruje da može da zapreti gradskom rivalu Interu koji posle ovog susreta beži šest bodova i ima utakmicu manje.