VAR tvrdi da je ovo ofsajd, navijači Lidsa ne mogu da poveruju

• 11

Sporan detalj na utakmici u Londonu

Zanimljiv duel igra se na Selhurst Parku u Londonu gde Kristal Palas vodi protiv Lidsa sa 3:1, a najsporniji detalj dogodio se u 18. minutu kada je gostima poništen pogodak za 1:1 zbog navodnog ofsajda.

Strelac je bio Patrik Bamford, koji je prihvatio loptu koju mu je poslao Klih, savladao golmana Guaitu, a posle pregledavanja situacije od strane VAR sistema, utvrđeno je da se napadač Lidsa našao u ofsajdu.

Tačnije, Bamfordovo rame je bilo najbliže golmanu Krsital Palasa, a prema propisima - svaki deo tela kojim je dozvoljeno da se odigra lopta računa se kada je dosuđuvanje ofsajda u pitanju.

Kristal Palas - Lids, Bamford Foto: Printscreen

Možda je odluka VAR-a u skladu sa propisima, ali nikako u skladu sa duhom fudbalske igre.

Pogledajte fotografiju i procenite sami...