Sergeju dva minuta bila dovoljna za gol: Srbija konačno pogodila zicer

≫
  • 0

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić postigao je prvi pogodak za Srbiju

Sergej je uspeo da uradi ono što tokom meča sa Norveškom nije polazilo za rukom Aleksandru Mitroviću i Filipu Đuričiću.

Da su spomenuta dvojica pogađala čiste zicere, Srbija bi možda u završnicu polufinala baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo na stadionu Ulevas u Oslu ušla mnogo mirnije.

Ovako, selektor Ljubiša Tumbaković je u igru umesto Đuričića u 80. minutu uveo Sergeja. Dva minuta kasnije, Milinković-Savić je povukao kontru sa sredine terena, na četrdesetak metara od gola Jarštajna je fauliran.

Dušan Tadić je namestio loptu na slobodan udarac, centrirao je sa leve strane na drugu stativu gde je bio Mitrović.

Mitar je vratio nogom loptu u srce peterca gde je bio Milinković-Savić koji je hladnokrvno u 82. minutu postigao pogodak za 1:0. Norvežani su kasnije izjednačili na 1:1 uz jednu neopreznost u odbrani Orlova i izborili produžetak.