Dobitnici i gubitnici prelaznog roka i TOP 10 transfera leta: Mesijev horor s Barsom se nastavlja

 
  • 3

Poslednji dan prelaznog roka doneo je mnogo uzbuđenja, nekoliko transfer bombi, kao i nekoliko dobitnika i nekoliko gubitnika prelaznog roka. Neki klubovi su preko noći postali jači, neki nisu uspeli da ispune nijednu želju i ostali su na istom.

Najveći gubitnici - Barselona i Mesi

Lionel Mesi, barselona Foto: Guliver/Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Bez dileme najveći gubitnik prelaznog roka je Barselona, koja je poslednjeg dana prelaznog roka ostala bez toliko željenog napadača i Memfisa Depaja iz Liona, kao i štopera Erika Garsije iz Mančester Sitija. Takođe, nisu uspeli ni da prodaju Usmana Dembelea u Mančester junajted.

Barselona je tokom većeg dela prelaznog roka bila fokusirana na bitku za ostanak Lionela Mesija, koji je bio viđen u Mančester Sitiju. Nakon toga, doveli su Ronalda Kumana za novog trenera, koji je oterao Luisa Suareza, čime je Atletiko Madrid besplatno dobio pakleno pojačanje.

Luis Suarez Foto: Guliver/Angel Martinez/Getty Image

Prodat je i Artur Juventusu za 72 miliona evra, Nelson Semedo Vulverhemptonu za 30 miliona evra, Karles Perez je prešao u Romu za 11 miliona evra, Marku Kukurelja u Hetafe za 10, Todibo je prešao u Benfiku za dva miliona, a Rakitić u Sevilju za milion i po evra.

Ratosiljala se Barsa i Artura Vidala koji je besplatno otišao u Inter i Rafinje Alkantare koji je otišao u PSŽ, takođe bez obeštećenja.

Od pojačanja je doveden Miralem Pjanić još početkom leta. Takođe, su došli i Trinsao iz Brage i Seržinjo Dest iz Ajaksa.

Očigledno je cilj bio da klub po svaku cenu napuste igrači sa najvećim primanjima, ali i da se "razbije" klan oko Lionela Mesija, posebno odlaskom njegovog najboljeg prijatelja Luisa Suareza.

Ipak, sa ovako narušenom atmosferom i bez toliko željenih pojačanja (ni Depaj, ni Vajnaldum ni Erik Garsija), teško da Barsa može sa mnogo optimizma da uđe u nastavak sezone i bez dileme je najveći gubitnik poslednjeg dana, ali i inače celog prelaznog roka.

Najveći dobitnici: Arsenal i Mančester junajted

Arsenal je u poslednjim satima prelaznog roka uspeo da dovede Tomasa Partija iz Atletiko Madrida za 50 miliona evra, što bi trebalo da dodatno ojača odbranu Tobdžija. Mikel Arteta je dobro započeo sezonu, a jedan od razloga je i dobar prelazni rok. Doveden je Vilijan bez obeštećenja iz Čelsija, Gabrijel iz Lila za 26 miliona evra da bude stub odbrane, takođe i Pablo Mari iz Flamenga za 8 miliona evra, Sedrik Soareš je stigao bez obeštećenja iz Sautemptona, kao i golman Runar Aleks Runarson iz Dižona za dva miliona evra.

Nije bilo razbacivanja i sve što je plaćeno je kvalitetno i neophodno za Arsenal.

Drugi dobitnik je Mančester junajted, koji je katastrofalno krenuo sezonu, a katastrofa na Old Trafordu protiv Totenhema i poraz od 6:1, naterali su upravu da poslednjeg dana prelaznog roka izdominira.

Junajted je u jednom danu doveo Edinsona Kavanija kao slobodnog igrača (uz 10 miliona evra "na ruke"), levog beka Aleksa Teljesa iz Porta za 15 miliona evra, Amada Dijaloa iz Atalante za 21 milion evra i Fakunta Pelistrija iz Penjarola za 8.5 miliona evra. Pre toga je stigao i Doni Van de Bek iz Ajaksa za 39 miliona evra, pa će Junajted nakon poslednjeg dana prelaznog roka izgledati potpuno drugačije u odnosu na start sezone.

Najviše trošio Čelsi - 267 miliona evra na obeštećenja

Premijer liga, FK LIverpul, Celsi Kai Haverc; Foto: Tanjug/AP

Klubovi su tokom ovog prelaznog roka uglavnom imali taktiku da ne preteruju sa transferima, a izuzetak je bio Čelsi, koji je, kada gledamo ukupan prelazni rok, najveći pobednik. Ekipa Frenka Lamparda imala je čak tri transfera među 10 najvećih, uključujući i onaj najveći - za Kaija Haverca iz Leverkuzena, za koga je plaćeno 100 miliona evra, računajući i klauzule.

Uz njega su stigli i Timo Verner iz Lajpciga za 53 miliona evra, Ben Čilvel iz Lestera za 50 miliona evra, Hakim Zijeh za 40 miliona evra, Eduard Mendi za 24 miliona evra, kao i Malang Sar i Tijago Silva bez obeštećenja. To je potpuno promenilo identitet Lampardove ekipe, pitanje je samo koliko će vremena biti potrebno treneru da uklopi tim i nove igrače.

Ovo su i 10 najvećih transfera u ovom prelaznom roku

1. Kai Haverc (iz Leverkuzena u Čelsi) - 80+20 miliona evra

2. Artur (iz Barselone u Juventus) - 72 miliona evra

3. Viktor Osimen - (iz Lila u Napoli) - 70 miliona evra

4. Ruben Dijas - (iz Benfike u Mančester Siti) - 68 miliona evra

5. Miralem Pjanić (iz Juventusa u Barselonu) - 60 miliona evra

6. Alvaro Morata (iz Atletiko Madrida u Juventus) - 55 miliona evra (pozajmica 10 miliona + 45 miliona otkupna klauzula)

7. Timo Verner (iz Lajpciga u Čelsi) - 53 miliona evra

8. Ben Čilvel (iz Lestera u Čelsi) - 50 miliona evra

9. Mauro Ikardi (iz Intera u PSŽ) - 50 miliona evra

10. Tomas Parti (iz Atletiko Madrida u Arsenal) - 50 miliona evra

(Telegraf.rs)

Video: Kanonada Zvezde protiv Slovenaca:Najbolji momenti meča i četiri gola srpskog šampiona na pripremama

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • ...

    6. oktobar 2020 | 13:53

    Junajted nije nista uradio trebali su sanca dovesti ovu sezonu ali imaju suludo rukovodstvo kluba koje se cenka za 10 miliona a sledeću sezonu tesko da ce ga dovesti.

  • Jssj

    6. oktobar 2020 | 16:33

    Pitanje je koliko je Barsa izgubila nedovodjenjem Garsije... Ostatak prelaznog roka svakako fisako, dok je Garsija upravo ono sto ke Barsu i dovelo tu gde je, gomilanje prosecnih igraca.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA