Željo ispao iz Lige Evrope, Makabi prejak za Sarajlije

≫
  • 0

U meču koji je naknadno odigran zbog problema sa korona virusom igrača sarajevske ekipe

Fudbaleri Željezničara iz Sarajeva poraženi su u osmini finala kvalifikacija za Ligu Evrope od Makabija iz Haife sa 3:1. Ovaj meč je trebalo da se igra u redovnom terminu krajem avgusta, ali su fudbaleri Željezničara bili pozitivni na korona virus, pa je duel odložen.

Zanimljivo je da su gosti iz BiH poveli u 34. minutu preko Lendrića, ali je na poluvremenu bilo 1:1 jer je gol postigao Čeri u 38. minutu.

Međutim, Makabi je potpuno dominirao tokom cele utakmice i imao 16 šuteva više, uz 64 odsto poseda lopte.

U 59. minutu Izraelci su poveli preko Rukavjatsje, a u 66. je Aškenazi postavio konačan rezultat.

Naredni protivnik Makabije ja Kairat iz Almatija.