Voša pregazila Mladost i učinila uslugu Zvezdi, veliki prelaz iz 1-2 u derbiju Rada i Voždovca

≫
  • 2

Stavljena je tačka na 4. kolo Superlige

Petar Bojić Načeo Mladost: Petar Bojić: Foto: MN press

Posle četiri odigrana superligaška kola Crvena zvezda je jedini tim sa stoprocentnim učinkom, a nakon što je Vojvodina na Karađorđu nanela premijerni poraz u novoj sezoni ekipi Mladosti iz Lučana (3:0).

Izabranici Nenada Lalatovića zgromili su goste u drugom poluvremenu kada su pistgili sva tri gola. U strelce su se upisali Bojić u 70, Saničanin u 84. i  Ognjen Đuričin u 87. minutu.

Vojvodina je tako stigla do druge vezane pobede, dok su nemoćni Lučanci pokvarili svoj perfektni niz s početka prvenstva.

Zanimljiv duel odigran je i na Banjici gde su se sastali stari rivali Rad i Voždovac. slavili su gosti i to posle velikog preokreta u drugom poluvremenu sa 3:1.

Domaćin je poveo na vreme preko Kovačevića već u prvom minutu utakmice, ali su u nastavku Lasickas u 49, Stojčev u 69. i Nišić u 88. doneli poptuni preokret i trijumf Zmajevima.

Metalac i Proleter iz Novog Sada podelili su bodove u Gornjem Milanovcu. Bilo je 1:1, a strelci su bili Živojinović u 13. za goste i Maksimović u 71. za domaće.