Dva penala, dobar fudbal i puno vatre u komšijskom derbiju: TSC odneo bod iz Bačke Palanke

≫
  • 7

Domaćin ni iz četvrtog pokušaja nije stigao do pobede

Bačka - TSC Foto: Arena Sport

Odličan derbi 4. kola Superlige odigrali su fudbaleri OFK Bačke i TSC-a u Bačkoj Palanci, a posle 90 minuta komšijskog duela i rezultat je bio komšijski - 1:1.

Možda će domaći više žaliti za pobedom jer su u 65. minutu propustili najstrožu kaznu i priliku da dođu do poptunog preokreta, ali i TSC je igrao dobro i imao šanse da osvoji čitav plen.

Prvo poluvreme obeležila je izjednačena borba, a gosti su do prednosti stigli u 37. minutu preko Nenada Lukića koji je iskoristio najstrožu kazmu.

Prethodno je glavni arbitar ispravno dosudio penal za goste jer je fudbaler Balke neoprezno šutnuo protivnika pred svojim golom.

Bačka je u nastavku zaigrala mnogo bolje, a za angažovaniji pristup nagrađena je u 52. minutu kada je Žakula pogotkom završio lepu akciju domaćeg tima.

Najbolju šansu da osvoje sva tri boda domaćini su imali u 65. minutu, ali je Nikola Krčmarević promašio udarac sa 11 metara. Odbranio mu je golman TSC-a Filipović najstrožu kaznu, a potom na loptu natrčao Zličić koji je promašio mrežu u trku.

Gosti su bili bolji posle tog jedanaesterca, igrali su bolje i češće pretili preko Lukića i Silađija u poslednjih 20-ak minuta, ali je odlično branio i golman OFK Bačke Milojević.

Posle svega viđenog remi je i najpravedniji ishod ovog komšijskog derbija.