Juventus deveti put uzastopno šampion Italije! Stara dama lagano sa Sampom, Ronaldo juri Imobilea

≫
  • 1

Poslednja titula koja nije otišla u Torino, otišla je u Milano još davne 2011. godine

Fudbaleri Juventusa pobedili su Sampdoriju sa 2:0 u meču 36. kola italijanske Serije A i deveti put uzastopno, a 36. put ukupno postali prvaci države!

Juventus je protiv Sampdorije to i matematički potvrdio jer ima 83 boda, sedam više od drugoplasiranog Intera, dva kola pre kraja prvenstva.

Kristijano Ronaldo je i dalje u trci za najboljeg strelca šampionata sa 31 golom pošto Ćiro Imobile iz Lacija ima 34.

Juve je protiv Sampdorije potvrdio ulogu favorita, a u 44. minutu je Federiko Bernardeski ozbiljno zapretio šutem koji mu je Audero odbranio.

Domaćin je na Alijanc stadionu poveo u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena, golom Kristijana Ronalda.

Miralem Pjanić je namestio loptu na slobodan udarac sa više od 20 metara, igrači Sampe su napravili kardinalnu grešku jer su se zbili u kaznenom prostoru i ostavili na njegovom rubu samog Ronalda.

Portugalac je primio uigran pas po zemlji, po zemlji i šutirao i pogodio - lep gol za 1:0.

Ovom pogotku prethodilo je nekoliko "varnica" na terenu zbog kojih je sudija Forno izrekao nekoliko javnih opomena.

Jednu od njih je dobio i Morten Torsbi, a na poluvremenu je ostalo 1:0. Bernardeski se u nastavku upisao u strelce i potvrdio novu titulu Juventusa.

Ronaldo je povukao loptu po levoj strani, zalomio je udesno ka sredini, šutirao nisko, a golman je odbio loptu.

Najbrže je pritrčao Bernardeski koji je samo ćušnuo u gol i od 67. minuta Stara dama je krstarila ka tituli.

Ona je samo potvrđena drugim žutim kartonom spomenutog Torsbija koji je na protivničkoj polovini, praktično u fazi napada neoprezno uklizao Pjaniću i zaradio isključenje.

Juventus je do kraja bez mnogo problema sačuvao prednost i slavio, iako je Kristijano Ronaldo u 89. minutu promašio penal kojim je dodatno mogao da se približi Imobileu.