Interu dovoljno i jedno poluvreme, Atalanta blistala kao pre korone i isprašila Đuričićev Sasuolo

≫
  • 0

Sampdorija samo do časnog poraza u Milanu - 2:1

FK Inter Zadovoljni: Igrači Intera; Foto: AP/Tanjug

Jedno solidno poluvreme bilo je dovoljno Interu da upiše novu prvenstvenu pobedu protiv Sampdorije od 2:1 i smanji zaostatak u donosu na vodeći Juventus i Lacio.

Ekipa Antonija Kontea uspela je posle lepih akcija preko Lukaua u desetom minutu (asistirao mu Eriksen) i Lautara Martineza (asistirao mu Kandreva) da stigne do rutinskih 2:0, a u nastavku ih nije omeo počasni pogodak Mortena Torzbija iz 53. minuta.

Nije bilo bogznašta da se vidi večeras na pustoj "Meaci" gde je domaćin uglavnom čuvao stečenu prednost i kontorlisao dešavanja naterenu.

Sampdorija se pokazala kao solidan protivnik, što i jeste otkako ju je preuzeo iskusni Klaudio Ranijeri, ali nije imala snage za potpuni preokret i povratak u ovu utakmicu.

U meču koji je odigran nešto ranije ovog popodneva Atalanta je nastavila tamo gde je stala pre pandemije korona virusa.

Još jedno efikasno izdanje kluba iz Bergama na svojoj koži je osetio Sasuolo koji je ubedljivo poražen kao gost sa 4:1.

Blistao je dvostruki strelac, Kolumbijac Duvan Zapata, a na drugoj strani se srpski internacinalac Filip Đuričić nije proslavio u poslednjih pola časa koliko je proveo na terenu.

Atalanta je ovom pobedom vratila prednost od šest bodova u odnosu na Romu na četvrtom mestu u Seriji A.