Ovako izgleda startna postava Barsinih najvećih promašaja: Ibra "predvodi" tim sa Nou Kampa
Veliki deo klupskih uspeha u 21. veku Barselona duguje svojoj omladinskoj školi, ali daleko od toga da svoj seniorski tim nisu upotpunjavali transferima. No, dešavalo se da nova pojačanja nisu uspevala da se uklope u sistem koji su predvodili Leo Mesi, Andres Iniesta i Ćavi, čak i ako bi na „Kamp Nou“ došli kao igrači od kojih se mnogo očekuje.
„Marca“ je sastavila startnu postavu upravo od takvih igrača – najvećih promašaja u poslednjih 20 godina, uzimajući u obzir njihovu reputaciju, cenu, kao i euforiju zbog njihovog dolaska u klub.
Podsetimo, isti list je sastavio i listu promašaja Reala.
Ričard Dutruel
Nakon što je impresionirao u Selti iz Viga, Francuz nije uspeo da se izbori za mesto pored mladog Pepea Reine. Dutruel je skoro jedini izuzetak - osim u slučaju sa njim, Barselona je dosta dobro prolazila prilikom dovođenja golmana.
Martin Kaseres
Dolazak urugvajskog defanzivca u Barselonu 2008. godine kada je stigao kao 21-godišnjak, probudio je velike nade i očekivanja. Međutim, nikada nije uspeo da ostavi trag. Povrede su ga sprečile da pruži konstantnost, a poslednje dve godine ugovora proveo je na pozajmici.
Dmitro Čigrinski
Ukrajinac se nije pokazao vrednim 25 miliona evra koliko je Barselona potrošila na njega u leto 2009. godine. U svojoj jedinoj sezoni na stadionu „Kamp Nou“, izgledao je pogubljeno na štoperskoj poziciji.
Tomas Vermalen
Belgijanac je odigrao samo jedan meč u sezoni 2014/15 - protiv Deportiva u poslednjem kolu, nakon što je Barselona već osvojila titulu. Povrede su sprečile uspon njegove karijere u klubu, iako je nekoliko puta zaigrao nakon povratka sa pozajmice u Romi.
Jeri Mina
Još jedan Kolumbijac koji nije dugo trajao na „Nou Kampu“, Mina je stigao iz Palmeirasa u januaru 2018. godine, a prodat je Evertonu samo šest meseci kasnije. Međutim, Barselona je na odbrambenom igraču zaradila gotovo 20 miliona evra.
Aleks Song
I dalje je komičan nesporazum između Karlosa Pujola i Songa koji je mislio da kapiten Barselone njega poziva kako bi mu predao trofej, a ne Erika Abidala. Dok je imao ugovor sa Barselonom, Song je većinu vremena proveo na pozajmici u Vest Hemu.
Andre Gomes
Partije Portugalca u dresu Valensije privukle su pažnju klubova iz cele Evrope, a Barselona je platila 35 miliona evra da bi ga dovela na „Kamp Nou“.
Čitaoci „Marke“ su izglasali Gomesa kao najgore pojačanje u sezoni 2016/17, a on je posle toga otišao u Everton najpre na pozajmicu 2018, a potom i trajno u 2019. godini.
Rikardo Kvarežma
Devetnaestogodišnji fudbaler bio je jedan od najperspektivnijih igrača na kontinentu kada je Barselona potrošila 6 miliona evra kako bi ga dovela iz Sportinga.Rastanak sa trenerom Frankom Rajkardom značio je i kraj čarolije Kvarežme na „Nou Kampu“ samo godinu dana kasnije.
Huan Roman Rikelme
Luis Van Gal nije bio veliki fan Argentinca, uprkos njegovom nespornom talentu. Retko je nastupao kod Holanđanina u Barseloni iako je plaćen 11 miliona evra, a kasnije je zablistao u Viljarealu.
Filip Kutinjo
Brazilac se pridružio Barseloni posle transfera vrednog oko 160 miliona evra u januaru 2018. godine, i nakon obećavajućih prvih nekoliko meseci, kasnije je imao poteškoća da opravda tu cenu. Posle samo 18 meseci na stadionu, poslat je na pozajmicu u Bajern Minhen.
Zlatan Ibrahimović
Barselona je izdvojila nešto manje od 70 miliona evra kako bi dovela napadača 2009. godine. Iako je postigao dosta golova u dresu katalonskog kluba, njegov odnos sa Pepom Gvardiolom i saigračima postao je nepopravljiv, pa je posle samo jedne sezone pozajmljen Milanu.
(G.S.)
Video: Rafael Nadal odlazi u legendu: Zagrlio sve saigrače, a svi plaču...
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ufff
Nije ibra bio promašaj nego su ga isterali jer od njega se nije vidio brabonjak Mesi da je osto mesi se nebi vidio
Podelite komentar
Boske100
Neka lažna lista, Ćirić nije tu, a ni Robi.
Podelite komentar